Инвестиции на борсата
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Форум - служебна тема

+3
jori
Soho
Money (Admin)
7 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by Money Сря Фев 01, 2023 10:11 am

Да кажем, че този форум, в който пишем тук беше експериментът. Вече повече от година форумът е активен, макар и не много. Но не ми е писнало и не ми е минал меракът Smile

Иначе в Hostinger таксата е много ниска ако се вземе план за 12, 24 или 48 месеца. Та затова реших да lock-на ниската тарифа за 48 месеца, до януари 2027. Годините ще се изтърколят бързо.  

За единият клик, надявам се да не е чак толкова сложно. Вградих Wordpress в сайта (не знам дали това е правилната терминология) и мисля, че Wordpress също предлагат нещо близко до оne-click опции за начинаещи.

Мерси за грешката, поправена е.  

jori написа:
Тъкмо щях да ти пиша да вземеш за 1-2 месеца хостинг, колкото да ти мине мерака.
И да е с 1-клик инсталация на форум.
Но поне си добре финансово щом предплащаш така Smile
Имаш правописна грешка в сайта.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by jori Вто Яну 31, 2023 11:20 pm

Money написа:Взех хостинг с предплащане за 4 години напред и вече имаме домейн за форума: https://marketsbg.com/

Само че там форум се прави малко по-сложно отколкото тука и за сега там няма нищо : -). Надявам се скоро да пишем там. А също се надявам да успея да мигрирам content-а от този форум.

Тъкмо щях да ти пиша да вземеш за 1-2 месеца хостинг, колкото да ти мине мерака.
И да е с 1-клик инсталация на форум.
Но поне си добре финансово щом предплащаш така Smile
Имаш правописна грешка в сайта.

jori

Брой мнения : 139
Join date : 16.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by Money Вто Яну 31, 2023 10:56 pm

Взех хостинг с предплащане за 4 години напред и вече имаме домейн за форума: https://marketsbg.com/

Само че там форум се прави малко по-сложно отколкото тука и за сега там няма нищо : -). Надявам се скоро да пишем там. А също се надявам да успея да мигрирам content-а от този форум.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by Money Пон Яну 30, 2023 9:54 am

Значи, до колкото разбирам, за да направя сериозен форум, трябва първо да взема хостинг (за този форум нямам независим хостинг и просто ползвам всичко наготово от bulgarianforum.net).

Чудя се дали да не се пробвам с Hostinger: https://cart.hostinger.com/pay/01b7c7d5-2a17-4b62-ac89-e28dd4d28488

Някой има ли идея кой е "най-добрият" хостинг? Нямам предвид да е най-евтин, а по-скоро добър баланс между цена и качество: да е достатъчно бърз и надежден и да може да поеме трафика на форума, дори потребителите да станат 100x повече от сега и съответно трафика да нарастне сто пъти (което пак няма да е кой знае колко много  Very Happy ).
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by Money Вто Дек 20, 2022 12:14 pm

Тъкмо си викам, абе време е да преместим форума в друга платформа, защото с тази оставаме ненамираеми в Нета и... влизам в investor.bg и що да видя...

Комплексирания тиквеник terzo си развява байряка там, а Jori спори с него... Very Happy  

Май по-добре, че сме ненамираеми тука, че ако бяхме кой знае колко работа щеше да се отвори по банването на тиквеници Very Happy

Ама все пак и така както е сега също не става. Няма критична маса тука.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by volaswap Сря Апр 20, 2022 2:41 pm

jori написа:
И при двата наратива "Путин я напада" и "Путин я освобождава" украйна си е все жертва.
Дали жертвите (загиналите) са жертви?
Совите не са това което са.

ti so goljam naivnik. towa e vse edno da piesh limonda, torti i pizza po cjal den i sled towa da polu4isj rak i da kagesh 4e rak e losho nesto i ne si vinoven.

To amerkincizte ne rachkaha, ne butaha da si prodadat gazta i da otsljabat cjala Ewropa. Putin sam se nahedri w kapana im. Palen fars.

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by jori Сря Апр 20, 2022 2:19 pm

volaswap написа:

kakwot sam si napravish, nikoi drug ne moge da ti go naprawi
И при двата наратива "Путин я напада" и "Путин я освобождава" украйна си е все жертва.
Дали жертвите (загиналите) са жертви?
Совите не са това което са.

jori

Брой мнения : 139
Join date : 16.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by volaswap Сря Апр 20, 2022 2:07 pm

jori написа:
Тестът дали е жертва е много лесен. Би ли искал да си на тяхно място?

kakwot sam si napravish, nikoi drug ne moge da ti go naprawi

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by jori Сря Апр 20, 2022 1:49 pm

volaswap написа:

Ukriana niastina li e vitcim. i doubt it
Тестът дали е жертва е много лесен. Би ли искал да си на тяхно място?

jori

Брой мнения : 139
Join date : 16.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by Money Сря Апр 20, 2022 1:34 pm

Проработило е

Money написа:Абе нещо май не става с постването на картинки, поне при мене. Някакъв лимит да не сме минали... Ако е така, ето още една причина да се търси друга платформа за форума.

Ето и сега не става:

Форум - служебна тема Izium_10
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by volaswap Сря Апр 20, 2022 12:28 pm

pipbel написа:

Общо взето и при мене така Smile

Ама гледам те и ти здраво хейтиш едностранчиво в украинската тема.
И аз съм за слава украине ( нормално, човек винаги съчувства на слабия и нападнатия), ама в интерес на истината нещата не са само ярко бели и ярко черни от която и да е страна, както винаги в живота преобладава сивото и нюансите.

Ukriana niastina li e vitcim. i doubt it

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by Money Сря Апр 20, 2022 11:38 am

Абе нещо май не става с постването на картинки, поне при мене. Някакъв лимит да не сме минали... Ако е така, ето още една причина да се търси друга платформа за форума.

Ето и сега не става:

Форум - служебна тема Izium_10
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by pipbel Сря Мар 30, 2022 4:47 pm

Money написа:Ама нивото в investor.bg наистина е невероятно... сега влязох пак. Никак не ми липсва afro

Общо взето и при мене така Smile

Ама гледам те и ти здраво хейтиш едностранчиво в украинската тема.
И аз съм за слава украине ( нормално, човек винаги съчувства на слабия и нападнатия), ама в интерес на истината нещата не са само ярко бели и ярко черни от която и да е страна, както винаги в живота преобладава сивото и нюансите.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by pipbel Сря Мар 30, 2022 4:41 pm

Money (Admin) написа:Това с "либералките" ми е странно от къде идва. Верно има няколко цензурирани думи, ама това точно не знам как е станало. afro  lol!




Aaa, не на мене тия, от liberaste като тебе напълно може се очаква да цензурира, то ви е в кръвта, знам си аз Wink
А дано бай Мъск да направи свястни соцмедии ( на рижавия не може му се вярва много) че това вашето не се търпи
Умен е той, не случайно направи анкета наскоро както с продажбата на акциите, 70% отговориха че сегашните соцмедии нямат нищо общо със свободата на словото.

ПС Поне на латиница liberast си излиза както требе Cool
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by Money Сря Мар 30, 2022 2:33 pm

Оказва се че форума не се отваря от работния ми лаптоп… много неприятно. Мога само от телефона
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by Money (Admin) Пон Мар 28, 2022 11:14 pm

Това с "либералките" ми е странно от къде идва. Верно има няколко цензурирани думи, ама това точно не знам как е станало. afro  lol!


pipbel написа:

ПС Мишо мискинина с неговите админправа пак е цензурирал тука....аз пиша либералките - то се появява либералките Evil or Very Mad
Либерална работа...а поне това излезе, още не се е сетил да го редактира Very Happy
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by volaswap Чет Яну 27, 2022 10:29 am

Money написа:Ама нивото в investor.bg наистина е невероятно... сега влязох пак. Никак не ми липсва afro

feed the ego and piss on them

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by Money Сря Яну 26, 2022 11:37 pm

Ама нивото в investor.bg наистина е невероятно... сега влязох пак. Никак не ми липсва afro
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by pipbel Сря Яну 26, 2022 6:24 pm

Money написа:Форумът вече е намираем в Гугъл. Ако напишете: <форум за инвестиране макро> в Гугъл и форумът излиза на трето място.

Но нещо почнаха да пускат и доста досадни реклами тук. Тази платформа не ме кефи много. А местенето на друга е доста сложно...

Верно бе, така е.
Ама като написах същото без макро - и не го виждам...поне на 1те 2 страници.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by jori Сря Яну 26, 2022 6:07 pm

Money написа:На практика форумът все още е ненамираем. Гугъл го окрива само по определени ключови думи. Без "макро" май изобщо не го намира.

Ще се поздравим, когато във форума се включи първият потребител, намерил форума сам с търсачка.

Жори, ти коя платформа би предложил? Имаш ли идея?


Не познавам форумни софтуери, но дори да познавах, трябва да се познава и клиента.
Трябва да разбереш каква точно функционалност ти липсва. Дали въобще я има някъде, или просто ти е трудно защото не познаваш софтуера на който си в момента.
Ето от тук ги почваш да им търсиш демо https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Internet_forum_software#Features
Като трябва да се съобрази и дали се предлагат готови инсталирани от хостинг провайдъри.
А като се умориш да ресърчваш, може да осъзнаеш че всъщност ти е добре както си сега.
За откриването в гугъл, там си има отделни SEO консултанти. Основното е добавяне на връзки от други сайтове към този, които да съдържат ключовите думи. Другото е съдържание - гугъл изкарва индекс страницата, която е скучна, статична - според мен трябва да показва най-коментираната тема. Връзки може би трябва да се генерират от споделяне в социалните мрежи. Т.е. нещо споделяемо като статия, интервю, инфографика, което да може да стане вирал. Но пък в соц мрежите, коментарите ще си остават в мрежите - не знам дали може да се забранят.

jori

Брой мнения : 139
Join date : 16.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by Money Сря Яну 26, 2022 4:45 pm

На практика форумът все още е ненамираем. Гугъл го окрива само по определени ключови думи. Без "макро" май изобщо не го намира.

Ще се поздравим, когато във форума се включи първият потребител, намерил форума сам с търсачка.

Жори, ти коя платформа би предложил? Имаш ли идея?

jori написа:
Честито, трето място е много добро, даже второ ако не броим повтарящи домейни.
Сложно е защото май не знаеш къде искаш да отидеш - не само като хостинг а и като платформа, която да ти е по-приятна.
То и тока поскъпна, още по-трудно да се намери безплатен, евтин хостинг...
Путин е виновен, но да се вайкаме че форума ни убива не е много уместно в предвид международното положение.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Форум - служебна тема Empty Re: Форум - служебна тема

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите