Инвестиции на борсата
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NYSE (daily chat)

+8
jori
jujo_si
Money (Admin)
Intint
ED
pipbel
volaswap
Money
12 posters

Страница 25 от 32 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 28 ... 32  Next

Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пон Мар 28, 2022 7:58 pm

Kрайно време беше. Да го мята проекта че със сигурност повече доверие може му се има от ДТ.
Бат Мъск като се хване с нещо до докарва докрай.
Съчетано с късо на либералките твитър и фейкбук - no brainer ще си е.


Pranay Pathole
@PPathole
·
26 Mar
Would you consider building a new social media platform,
@elonmusk
? One that would consist an open source algorithm, one where free speech and adhering to free speech is given top priority, one where propaganda is very minimal. I think that kind of a platform is needed.

Elon Musk
@elonmusk
Replying to
@PPathole
Am giving serious thought to this


ПС Мишо мискинина с неговите админправа пак е цензурирал тука....аз пиша либералките - то се появява либералките Evil or Very Mad
Либтардна работа...а поне това излезе, още не се е сетил да го редактира Very Happy

pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by jujo_si Пон Мар 28, 2022 6:42 pm

Money написа:Сега в този момент се чудя дали да не продам малко UNP. Тези доста се дигнаха и който е следил в investor-а, преди малко повече от 6 месеца бях напарвил една добвака на UNP на $203.10. Сега мога да разкарам добавеното на $273 и да прибера там едни 34%. Позицията ми в UNP е голяма и ако продам добавката пак ще си остане доста голяма, но ще имам малко кеш в долари, което не е лошо в тези времена.

А честно казано UNP ми се вижда надценен в момента.

***

Иначе не мисля, че има някакъв проблем с компанията и смятам, че си остава много добра акция за по-дълго държане. Снася и добър дивидент.

#UNP

да продавай, икономиката ще тръгва надолу, транспорта заедно с нея.

jujo_si

Брой мнения : 5
Join date : 21.02.2022

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пон Мар 28, 2022 5:37 pm

Сега в този момент се чудя дали да не продам малко UNP. Тези доста се дигнаха и който е следил в investor-а, преди малко повече от 6 месеца бях напарвил една добвака на UNP на $203.10. Сега мога да разкарам добавеното на $273 и да прибера там едни 34%. Позицията ми в UNP е голяма и ако продам добавката пак ще си остане доста голяма, но ще имам малко кеш в долари, което не е лошо в тези времена.

А честно казано UNP ми се вижда надценен в момента.

***

Иначе не мисля, че има някакъв проблем с компанията и смятам, че си остава много добра акция за по-дълго държане. Снася и добър дивидент.

#UNP
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пон Мар 28, 2022 5:30 pm

Вярно, аз понеже не търгувам с деривати и цяла една вселена е извън полезрението ми. Но на мене така ми е по-добре, а и за дериватите няма да имам никакъв усет.

volaswap написа:

convexity trade again.

See it as an option: low investment, high return. Simple
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пон Мар 28, 2022 1:17 pm

I see few general mistakes in the comments: when it comes to speculation, you shall leverage yourself throug non linear profiles. That makes small sums worth being risked...


volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пон Мар 28, 2022 11:35 am

Example

https://zertifikate.morganstanley.com/Produktdetails/DE000MD053M6

Option | Call | JD.com | 105,00 | 20.01.23 @ 21 cents

Long 25 000 piece / Goal 45 cents = 6k PnL / No Stop as nice vola

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пон Мар 28, 2022 11:30 am

Money написа:Съгласен с Пип. Положението в Китай е много бинарно. Или ще има още доста надолу или ще има яко нагоре, но все още не е ясно накъде. Проблемите там не се свеждат само до спайк на Ковид, а до цялостната политика на ръководството.

Аз мисля, че разумът в ККП ще надделее и те по-скоро ще гравитират към търговия със Запада и по-пазарни отношения вътре в страната. Но гаранция за това няма.

Можеш да пробваш с малка сума да спекулираш. На мене лично това не ми е по вкуса, защото с много малките суми и да спечелиш много, това не се отразява кой знае колко на целия портфейл.

convexity trade again.

See it as an option: low investment, high return. Simple

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пон Мар 28, 2022 11:15 am

Съгласен с Пип. Положението в Китай е много бинарно. Или ще има още доста надолу или ще има яко нагоре, но все още не е ясно накъде. Проблемите там не се свеждат само до спайк на Ковид, а до цялостната политика на ръководството.

Аз мисля, че разумът в ККП ще надделее и те по-скоро ще гравитират към търговия със Запада и по-пазарни отношения вътре в страната. Но гаранция за това няма.

Можеш да пробваш с малка сума да спекулираш. На мене лично това не ми е по вкуса, защото с много малките суми и да спечелиш много, това не се отразява кой знае колко на целия портфейл.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пон Мар 28, 2022 9:50 am

jujo_si написа:Предвид големия локдаун днес в шанхай, има ли фенове на китайските акции и кои точно може да се "подкрепят" в тези тежки за тях времена?

Avoid. Short and longterm.
За "подкрепа" забрави, само за кратки спекули евентуално.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Китайски акции

Писане by jujo_si Пон Мар 28, 2022 12:27 am

Предвид големия локдаун днес в шанхай, има ли фенове на китайските акции и кои точно може да се "подкрепят" в тези тежки за тях времена?

jujo_si

Брой мнения : 5
Join date : 21.02.2022

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пет Мар 25, 2022 8:09 pm

ED написа:

Класика  NYSE (daily chat) - Page 25 1f600
Всеки гледа едно и също, а вижда различна картина. За мен това е перфектен ENTRY POINT от класиката на Stan Weinstein. Дали съм сигурен, не разбира се!!! Затова са стоповете.

Но не това е най-важното. It’s not important whether you are right or wrong but how much you make when right or lose when wrong (G.Soros).
Risk/Reward при такъв set-up е 5, 10, 20 пъти в моя полза. Ако всичките трейдове бяха при такива сетъпи щях да правя по няколко стотин % годишно, но за съжаление са рядкост.

Историята е горе-долу следната. Спад с години, след който нещо в компанията се променя и виждаме ръст от близо 1000% през 2020та, след който консолидация от над година. Спекулантите влезли на високи цени са фрустрирани и спада от над 50% е изхвърлил слабите ръце. Много силен бичи сигнал е когато пазара пада, а компанията консолидира в тесен рейндж и формира дълга база (the bigger the base the higher the space). Пазара показва сигнали че е формирал дъно, а в същото време ALTO прави пробив на съпротивата. От тук THE SKY IS THE LIMIT.
Едва сега започвам да изграждам позицията и ще допълвам, ако цената продължава нагоре. Какво по-добро доказателство, че тезата ти е коректна от самият пазар.

Това разбира се е само един сценарий и не е препоръка!!! Do your own research Wink

weekly:
NYSE (daily chat) - Page 25 Alto_110

daily:
NYSE (daily chat) - Page 25 Alto_d10

that looks like tha trades I like. nice convexit trade. I will some next week if the analysis is good.

I do the same for Venator Matirials

https://www.venatorcorp.com/~/media/Files/V/Venator/reports-and-presentations/2022-bank-of-america-global-agriculture-and-materials-conference-march-2022-vfinal.pdf

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Пет Мар 25, 2022 7:30 pm

pipbel написа:

Защо мислиш така, какво му е толкова специалното ?
10г му графика е отврат.....

Класика  NYSE (daily chat) - Page 25 1f600
Всеки гледа едно и също, а вижда различна картина. За мен това е перфектен ENTRY POINT от класиката на Stan Weinstein. Дали съм сигурен, не разбира се!!! Затова са стоповете.

Но не това е най-важното. It’s not important whether you are right or wrong but how much you make when right or lose when wrong (G.Soros).
Risk/Reward при такъв set-up е 5, 10, 20 пъти в моя полза. Ако всичките трейдове бяха при такива сетъпи щях да правя по няколко стотин % годишно, но за съжаление са рядкост.

Историята е горе-долу следната. Спад с години, след който нещо в компанията се променя и виждаме ръст от близо 1000% през 2020та, след който консолидация от над година. Спекулантите влезли на високи цени са фрустрирани и спада от над 50% е изхвърлил слабите ръце. Много силен бичи сигнал е когато пазара пада, а компанията консолидира в тесен рейндж и формира дълга база (the bigger the base the higher the space). Пазара показва сигнали че е формирал дъно, а в същото време ALTO прави пробив на съпротивата. От тук THE SKY IS THE LIMIT.
Едва сега започвам да изграждам позицията и ще допълвам, ако цената продължава нагоре. Какво по-добро доказателство, че тезата ти е коректна от самият пазар.

Това разбира се е само един сценарий и не е препоръка!!! Do your own research Wink

weekly:
NYSE (daily chat) - Page 25 Alto_110

daily:
NYSE (daily chat) - Page 25 Alto_d10

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пет Мар 25, 2022 6:18 pm

volaswap написа:

why were at 2000 USD wtf Very Happy

Също толкова основателно може и да питаме щo е било и 20 цента wtf  Smile

Иначе на 0.4-5 п/сейлс не изглежда особено скъпо, ма по важно какъв е бъдещия растеж, конкуренция и т.н.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пет Мар 25, 2022 5:40 pm

https://d1io3yog0oux5.cloudfront.net/_98f56fd2e0340e355f187e786c4b40ab/altoingredients/db/320/3236/pdf/3-22+ALTO+Investor+Presentation+Final.pdf

can they past the cost, I will have a look...

why were at 2000 USD wtf Very Happy

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пет Мар 25, 2022 5:17 pm

ED написа:Ако корекцията е приключила потенциала тука е огромен. Очаквам мин 10Х над поетия риск.
ALTO

Защо мислиш така, какво му е толкова специалното ?
10г му графика е отврат.....
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Пет Мар 25, 2022 4:22 pm

Ако корекцията е приключила потенциала тука е огромен. Очаквам мин 10Х над поетия риск.
ALTO
NYSE (daily chat) - Page 25 Alto10

Long от 6.60

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пет Мар 25, 2022 3:20 pm

Money написа:Хммм, volatility trading! Too complex for a simple-mided guy like me  Very Happy

Обаче се възхищавам на тези, които го могат  cheers

Истината е, че никога не съм отделял време да взема и да разбера дори само the basics of volatility trading. Не че не ми е любопитно.  



to tuka ne stava duma za volatilty trading. volatilty trading e samo resulatat. primerite sa endnoznachni

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пет Мар 25, 2022 3:00 pm

Хммм, volatility trading! Too complex for a simple-mided guy like me  Very Happy

Обаче се възхищавам на тези, които го могат  cheers

Истината е, че никога не съм отделял време да взема и да разбера дори само the basics of volatility trading. Не че не ми е любопитно.

volaswap написа:

You don need much books:

“Failing to consider second- and third-order consequences is the cause of a lot of painfully bad decisions, and it is especially deadly when the first inferior option confirms your own biases. Never seize on the first available option, no matter how good it seems, before you’ve asked questions and explored.”

https://demonetizedblog.com/wp-content/uploads/2018/01/69956-artemis_starwarsvolatility.pdf
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пет Мар 25, 2022 2:55 pm

Съвсем отделно от ТА, само като гледам лихвата по 10YR US вече на 2.462% и си мисля, че това не може да не натиска фондовия пазар надолу.  

NYSE (daily chat) - Page 25 60c7d110


pipbel написа:Не съм баш по ТА ама тука в зоната на 4500-50 преди беше подкрепа, сега може и устойчива съпротива да стане.
Нищо чудно днес да си хеджирам поне 2-3 от путовете...
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пет Мар 25, 2022 9:09 am

Не съм баш по ТА ама тука в зоната на 4500-50 преди беше подкрепа, сега може и устойчива съпротива да стане.
Нищо чудно днес да си хеджирам поне 2-3 от путовете...
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Чет Мар 24, 2022 9:30 pm

Money написа:Ето я книгата. Ще я поръчам, но кога ще я прочета… вече имам стотици купени и непрочетени

NYSE (daily chat) - Page 25 C06c3610





You don need much books:

“Failing to consider second- and third-order consequences is the cause of a lot of painfully bad decisions, and it is especially deadly when the first inferior option confirms your own biases. Never seize on the first available option, no matter how good it seems, before you’ve asked questions and explored.”

https://demonetizedblog.com/wp-content/uploads/2018/01/69956-artemis_starwarsvolatility.pdf

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Чет Мар 24, 2022 5:42 pm

То p/e аз пак го гледам ама само като fwd и това че сега е 42.46 и се очаква да падне на 31.22 до ноември тази година много ми харесва.

NYSE (daily chat) - Page 25 4fd77910




volaswap написа:

P/E for tech company is like toilett paper. Nobody cares..
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 25 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 25 от 32 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 28 ... 32  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите