Инвестиции на борсата
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ED vs Money (discussion)

5 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by pipbel Вто Ное 09, 2021 10:48 am

ED написа:
pipbel написа:
Да бе, как пък не, засега върви ОК, ама и аз самия зелен заек с 3 месеца опит само, на какво отгоре...
Жорито е по навътре и по отдавна, ама си пести времето май..

Няма да те разубеждавам, че човек на съвети не вярва, но имай едно наум за стратегията с продажба на путове (ако затова става въпрос де).
В най-общи линии резултатите са консистентни (като от стейтмънтите на Мадоф), даже ако вкараш ливъридж ще изтепаш рибата. И така години наред, докато не стане нещо като ковид от 2020, флаша от 2018та или не дай боже 2009та (сещащ се …). Та като дойде момента се зануляваш (или поне 50-80% назад, зависи от експоужъра). Имаше си име стратегията ама го забравих  pale
Последното фиаско беше 2018та края, даже имаше ETFи дето отиграваха стратегията  Smile  и както се сещаш паднаха с едно 80-90% по онова време.
Може и нещо ново да си измислил де Wink

Ето ти от 2007 до 2019
При средно 10 делта и жълтото за мене ( затварям на 85% обикновено от макс профит или по рядко държа до експ.дейт) - мисля добре изглеждат нещата на риск аджастед база.

ED vs Money (discussion) - Page 2 Spy-sh10

pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by ED Пон Ное 08, 2021 10:29 pm

pipbel написа:
Да бе, как пък не, засега върви ОК, ама и аз самия зелен заек с 3 месеца опит само, на какво отгоре...
Жорито е по навътре и по отдавна, ама си пести времето май..

Няма да те разубеждавам, че човек на съвети не вярва, но имай едно наум за стратегията с продажба на путове (ако затова става въпрос де).
В най-общи линии резултатите са консистентни (като от стейтмънтите на Мадоф), даже ако вкараш ливъридж ще изтепаш рибата. И така години наред, докато не стане нещо като ковид от 2020, флаша от 2018та или не дай боже 2009та (сещащ се …). Та като дойде момента се зануляваш (или поне 50-80% назад, зависи от експоужъра). Имаше си име стратегията ама го забравих  pale
Последното фиаско беше 2018та края, даже имаше ETFи дето отиграваха стратегията  Smile  и както се сещаш паднаха с едно 80-90% по онова време.
Може и нещо ново да си измислил де Wink

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by ED Пон Ное 08, 2021 10:14 pm

Intint написа:
Примерно АBNB е купена на 8.11.2021 на 198.25 ли?

Тези сделки бяха от миналата седмица. Снимка от платформата с дата, час и цена на сделката:

ED vs Money (discussion) - Page 2 Trades10

Прехвърлил съм ги в ексел за прегледност (групата в която пише LIVE):

ED vs Money (discussion) - Page 2 Trades11[/quote]

Акциите на които пише ORDER означава, че е сложен такъв на посочените нива. ABNB например бяха сложени с ордер BUY на 198,25.
Рядко влизам на пазарна цена, почти винаги с лимитирана поръчка.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by pipbel Пон Ное 08, 2021 7:12 pm

Money написа:Пип, направо напарви една тема - опции за начинаещи в десет лесни урока ; -)


Да бе, как пък не, засега върви ОК, ама и аз самия зелен заек с 3 месеца опит само, на какво отгоре...
Жорито е по навътре и по отдавна, ама си пести времето май..
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by Money Пон Ное 08, 2021 2:08 pm

Пип, направо напарви една тема - опции за начинаещи в десет лесни урока ; -)

pipbel написа:Еми аз я пуснах другия форум. Но пак - накратко.
Концентрирал съм се главно в продажбата на путове (кеш секюъд), останалите по сложни опции засега не ме интересуват.
Счетоводството си ми е на 1 екселче и си го ъпдейтвам редовно, още в деня когато имам трейд. Трябва си направя нов шиит с резюмета на вече затворени и новоотворени позиции че много голям почна става оригиналния...

В резюме - принципно продавам само путове на бая дисконт ( двуцифрен) от пазарната цена, някъде от порядъка на 5-10 делта, което грубо отговаря на вероятността да не ти излезе играта и да влезеш в парите, т.е да бъдеш "възнагреден" с акции, при положение че не го желаеш.
За всеки случай си проверявам POP ( probability oф profit) и тук. Нещата си се засичат добре.
https://www.optionsprofitcalculator.com/calculator/long-put.html
Обикновено селвам путове с около месец- месец и половина до ЕД, не съм фен на седмичните. Последния месец преди ЕД тетата ми духа най добре попътно, дори и да пада подлежащото в това време.
Друг основен критерий ми е поне 1% месечно минимум да ми дава премия даден пут, повече-по добре.
За целта са ми нужни тикъри с по висока волатилност, обикновено над 50. Всички тия неща си ги следя и селектирам на барчарта https://www.barchart.com/etfs-funds/quotes/LIT/volatility-greeks?expiration=2021-12-17-m
Винаги ще има желаещи да се хеджират или да шортят, те са моята хранителна среда.
Ми общо взето е това, не е някакво сложно ракетно инжинерство...
За мениджмънта ( ако се наложи, засега само 3 пъти) и затварянето на позиции - може би в друг пост.

В момента имам 22 пута активни с 2980$ инкасирани премии със редна продължителност до ЕД от 48 дена.
Днес съм заплюл и LIT, ма там ще пускам ИТМ с цел да ми пуснат с дисконт 100акции, тоест това е друга игра, не от доходната стратегия.
В момента 1/3 съм кеш и в/у него играя путовете.
Досега за 2 месец и кусур откак съм почнал имам затворени 17 пута ( 2/3 по рано от ЕД) и 1670$ сертифицирана печалба, чиста.

ПС Предполагам какво искаш да споделиш, от рода на ще дойде видов ден, ще те сгази валяка и подобно.. Smile
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by Intint Пон Ное 08, 2021 10:08 am

ED написа:

Нещо май не се разбираме. За последния месец портфейла ми е +16% като може би основната причина е че целия пазар се вдигна. Нямам нито една сделка на минус

Не знам какво не разбираш - постнал съм екран от сделките за последната седмица с дата, час, минута и цена на сделката.


Примерно АBNB е купена на 8.11.2021 на 198.25 ли?

Intint
Admin

Брой мнения : 65
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by ED Пон Ное 08, 2021 10:04 am

Money (Admin) написа:Ама не, аз не съм си избрал най-добре представилите се акции. Казвам съвсем конкретно всичките, които съм взел последния месец, което беше почти на дъното. И най-важното, което е документирано ясно и точно в investor.bg в реално време.

Ама карай, остави ги тях ще направя други ; -)

Но оставяме и твоите и дайвай в реално време от утре. Аз имам за сега една от петъка...


ED написа:
При мен освен Теслата страхотно представяне имам в ALB,AMD,ASYS,LTHM,M,OLN.
Всикчко е в зелено, но тези са водещи.

Нещо май не се разбираме. За последния месец портфейла ми е +16% като може би основната причина е че целия пазар се вдигна. Нямам нито една сделка на минус, но въпреки това слагам само тези от последната седмица

Не знам какво не разбираш - постнал съм екран от сделките за последната седмица с дата, час, минута и цена на сделката.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by ED Пон Ное 08, 2021 9:58 am

Money (Admin) написа:
Да ти кажа, нищо не разбирам от таблиците ти.

Идеята е да се пускат в реално време.

Нещо си се объркал явно. Явно наистина имаш много свободно време. Пазарни поръчки правя в не повече от 1-2% от трйдовете. Още по-малко бих си губил време да влизам във форума и да поствам за всяка поръчка.
Ако не разбираш таблица в която всичко е описано ясно и конкретно не мога да помогна.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by pipbel Пон Ное 08, 2021 9:20 am

ED написа:

Пип поствай старрегията с опцийте, но имам едно наум, което ще споделя дръг път че сега няма време.  

Еми аз я пуснах другия форум. Но пак - накратко.
Концентрирал съм се главно в продажбата на путове (кеш секюъд), останалите по сложни опции засега не ме интересуват.
Счетоводството си ми е на 1 екселче и си го ъпдейтвам редовно, още в деня когато имам трейд. Трябва си направя нов шиит с резюмета на вече затворени и новоотворени позиции че много голям почна става оригиналния...

В резюме - принципно продавам само путове на бая дисконт ( двуцифрен) от пазарната цена, някъде от порядъка на 5-10 делта, което грубо отговаря на вероятността да не ти излезе играта и да влезеш в парите, т.е да бъдеш "възнагреден" с акции, при положение че не го желаеш.
За всеки случай си проверявам POP ( probability oф profit) и тук. Нещата си се засичат добре.
https://www.optionsprofitcalculator.com/calculator/long-put.html
Обикновено селвам путове с около месец- месец и половина до ЕД, не съм фен на седмичните. Последния месец преди ЕД тетата ми духа най добре попътно, дори и да пада подлежащото в това време.
Друг основен критерий ми е поне 1% месечно минимум да ми дава премия даден пут, повече-по добре.
За целта са ми нужни тикъри с по висока волатилност, обикновено над 50. Всички тия неща си ги следя и селектирам на барчарта https://www.barchart.com/etfs-funds/quotes/LIT/volatility-greeks?expiration=2021-12-17-m
Винаги ще има желаещи да се хеджират или да шортят, те са моята хранителна среда.
Ми общо взето е това, не е някакво сложно ракетно инжинерство...
За мениджмънта ( ако се наложи, засега само 3 пъти) и затварянето на позиции - може би в друг пост.

В момента имам 22 пута активни с 2980$ инкасирани премии със редна продължителност до ЕД от 48 дена.
Днес съм заплюл и LIT, ма там ще пускам ИТМ с цел да ми пуснат с дисконт 100акции, тоест това е друга игра, не от доходната стратегия.
В момента 1/3 съм кеш и в/у него играя путовете.
Досега за 2 месец и кусур откак съм почнал имам затворени 17 пута ( 2/3 по рано от ЕД) и 1670$ сертифицирана печалба, чиста.

ПС Предполагам какво искаш да споделиш, от рода на ще дойде видов ден, ще те сгази валяка и подобно.. Smile
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by Money (Admin) Нед Ное 07, 2021 10:06 pm

Ама не, аз не съм си избрал най-добре представилите се акции. Казвам съвсем конкретно всичките, които съм взел последния месец, което беше почти на дъното. И най-важното, което е документирано ясно и точно в investor.bg в реално време.

Ама карай, остави ги тях ще направя други ; -)

Но оставяме и твоите и дайвай в реално време от утре. Аз имам за сега една от петъка...


ED написа:
При мен освен Теслата страхотно представяне имам в ALB,AMD,ASYS,LTHM,M,OLN.
Всикчко е в зелено, но тези са водещи.
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by Money (Admin) Нед Ное 07, 2021 10:01 pm

Да ти кажа, нищо не разбирам от таблиците ти.

Идеята е да се пускат в реално време.

Ако ще залагаш на AMD пиши в понеделник след отваряне на пазара long AMD на цената, на която вървят (сега няма да се вторачваме до 10-20 цента дали точно в този момент е тази цена) и колко от капитала от 1 милион отиват в AMD.

Примерно ако кажеш long AMD на $137.00 със 100,000 и след една седмица кажеш sell AMD на $144.25, значи си направил 5.29197% и значи твоите 100,000 са станали $105,291.97, а целият ти капитал е 1,005,291.97

Това е цялата работа. Пускай в реално време от утре.



ED написа:
Money (Admin) написа:Добре, ама тогава аз трябва да си вкарам моите сделки от последния дип на пазара. А те са 10 от 10.  cheers



АКо си пазарувал последната седмица поствай екрана и добавяй.

Подозирам, че повечето портфейли са на плюс. Нали знаеш че като дойде прилива повдига всички лодки Smile

При мен освен Теслата страхотно представяне имам в ALB,AMD,ASYS,LTHM,M,OLN.
Всикчко е в зелено, но тези са водещи.

нищо не казваш за уискито?
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by ED Нед Ное 07, 2021 9:17 pm

Money (Admin) написа:Добре, ама тогава аз трябва да си вкарам моите сделки от последния дип на пазара. А те са 10 от 10.  cheers



АКо си пазарувал последната седмица поствай екрана и добавяй.

Подозирам, че повечето портфейли са на плюс. Нали знаеш че като дойде прилива повдига всички лодки Smile

При мен освен Теслата страхотно представяне имам в ALB,AMD,ASYS,LTHM,M,OLN.
Всикчко е в зелено, но тези са водещи.

нищо не казваш за уискито?

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by Money (Admin) Нед Ное 07, 2021 12:24 pm

Добре, ама тогава аз трябва да си вкарам моите сделки от последния дип на пазара. А те са 10 от 10.  cheers

Всичките ги има в реално време постнати в investor-а. И без да се хваля, избих рибата тотално - т.е. това което ти казваш, че не било възможно  ED vs Money (discussion) - Page 2 1f605

(Естествено, ако си говорим сериозно, не твърдя, че нямаше елемент на късмет. То винаги има.)


ED написа:ED vs Money (discussion) - Page 2 Trades11
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by ED Нед Ное 07, 2021 9:29 am

Money написа:И колко пари ще сложиш на тях от вируталния капитал? Целият?

А може ли тогава аз да сложа цялото милионче на нещата, които накупих преди около месец? Става дума за NKE на $149.50, MSFT на $283.50, UNP на $203.10, ADBE на $567, както и SAP на EUR 114.58. Слагам цялото милионче и съм вече с едни 16% нагоре за месец  cheers

Мисля че е редно да не ползваме стари сделки.

ED написа:

Тези са от миналата седмица. Ще ги прзинаеш ли?

ED vs Money (discussion) - Page 2 Trades10

Прясно-прясно от миналата седмица с дата/час на сделката (със скрийн шот от платформата). Размера на позицията ще аджастна според ния милион дето си сложил.

Пип поствай старрегията с опцийте, но имам едно наум, което ще споделя дръг път че сега няма време.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by Money (Admin) Нед Ное 07, 2021 8:30 am

Пип, давай с опциите. Тъкмо ще понауча малко по темата. Предлагам всеки да "трейдва" в отделна тема. Затова и преместих постове тука.

А тука ще дискутираме на воля Basketball

pipbel написа:Ехаа, не бях поглеждал броени дни тука и гледам сте заформили двамцата фундаментално-моментумни и стратегически спорове в няколко теми. Smile
Та чак сте и отворили нова...с намерение за мерене на пишките ли Very Happy
Като ще е гарга - да е рошава, мое ли се включа и аз, с опцийките cheers

Отвори тема Trading (ED) с начален капитал 1 милион и давай да играем играта
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by Money (Admin) Нед Ное 07, 2021 8:28 am

Рекох да видя твоето COKE. Еми супер се е засилило. Според тебе късно ли е за него? Ето ти моментум! : -)


Последната промяна е направена от Money (Admin) на Нед Ное 07, 2021 8:51 am; мнението е било променяно общо 1 път
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by Money Нед Ное 07, 2021 8:25 am

И колко пари ще сложиш на тях от вируталния капитал? Целият?

А може ли тогава аз да сложа цялото милионче на нещата, които накупих преди около месец? Става дума за NKE на $149.50, MSFT на $283.50, UNP на $203.10, ADBE на $567, както и SAP на EUR 114.58. Слагам цялото милионче и съм вече с едни 16% нагоре за месец  cheers

Мисля че е редно да не ползваме стари сделки.

ED написа:

Тези са от миналата седмица. Ще ги прзинаеш ли?

ED vs Money (discussion) - Page 2 Trades10
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by pipbel Съб Ное 06, 2021 8:25 pm

Ехаа, не бях поглеждал броени дни тука и гледам сте заформили двамцата фундаментално-моментумни и стратегически спорове в няколко теми. Smile
Та чак сте и отворили нова...с намерение за мерене на пишките ли Very Happy
Като ще е гарга - да е рошава, мое ли се включа и аз, с опцийките cheers

Отвори тема Trading (ED) с начален капитал 1 милион и давай да играем играта
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty ED vs Money (discussion)

Писане by Money Съб Ное 06, 2021 2:04 pm

Ето тука ти го местя този пост. Отвори тема Trading (ED) с начален капитал 1 милион и давай да играем играта.

Имаме години на разположение : -)

ED написа:Късмета може и да те издърпа като се има предвид сезонноста в последните 3 месеца на годината.
ED vs Money (discussion) - Page 2 20211110
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

ED vs Money (discussion) - Page 2 Empty Re: ED vs Money (discussion)

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите