Инвестиции на борсата
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Злато

5 posters

Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by Money Съб Авг 13, 2022 11:38 am

RInvestor написа:Днес го направих, тренда очевидно се забави. Все пак мисля, че няма да падне под 1750

Краткосрочно вероятно не, но средносрочно - няма гаранция. Даже смятам, че златото най-веротяно ще прави ново локално дъно, каквото не сме виждали от преди пандемията насам. 

Ако инфлацията тръгне да пада по-стабилно, а дългосрочните лихви останат горе-долу на сегашните нива, златото би могло да падне и под $1650.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by RInvestor Чет Авг 11, 2022 9:15 am

Днес го направих, тренда очевидно се забави. Все пак мисля, че няма да падне под 1750

RInvestor

Брой мнения : 5
Join date : 16.07.2022

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by Money Сря Авг 10, 2022 10:31 pm

Златото проби 1800 и на твое място бих си кеширал поне част от печалбата. Според мене лихвата по 10г. USTs няма да пада много и за сега така излиза, а като не пада не мисля, че и златото ще отхвърчи.

RInvestor написа:Хм, лека полека дали златото няма да пробие 1800? Имам позиция от 1715 и нагоре. Дали не е време за миньорите от GDX
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by RInvestor Пет Авг 05, 2022 8:44 am

Хм, лека полека дали златото няма да пробие 1800? Имам позиция от 1715 и нагоре. Дали не е време за миньорите от GDX

RInvestor

Брой мнения : 5
Join date : 16.07.2022

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by Money Съб Юли 16, 2022 12:02 pm

Пип, не смяташ ли, че се оказах прав, че златото е добре да се държи като хедж само ако можеш да нацелиш правилния момент кога да го продадеш. 

Също така смятам, че пазарът на златото, както и на дългосрочните облигации, показва, че инфлацията няма да е entrenched за дълго. Т.е. пазарът на златото не вярва в наратива за стагфлацията. 

Какво става, пиши? Липсваш тук.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by pipbel Чет Мар 17, 2022 9:33 am

Money написа:Ами как не е до късмет? Мигар мислиш, че златото щеше да се дигне така 2020-21 без Ковид и сега без войната на Путин? Това не е нищо друго освен късмет, освен ако ти не си ги предвидил тези неща. Ама аз знам, че не си :- )


Mи не е разбира се, нарича се асет диверсификация.
Точно за такива времена които няма как да се предвидят.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by Money Чет Мар 10, 2022 4:46 pm

Ами как не е до късмет? Мигар мислиш, че златото щеше да се дигне така 2020-21 без Ковид и сега без войната на Путин? Това не е нищо друго освен късмет, освен ако ти не си ги предвидил тези неща. Ама аз знам, че не си :- )

pipbel написа:Не е до късмет, както съм споменавал неведнъж просто жълтото вече над 5летка ми е неразделна част от дълг.портфейл.
Май така и ще си остане.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by ED Вто Мар 08, 2022 7:30 pm

Къмодитата като цяло са в екзюберънс, ама златото конкретно ми оправи годината (и в реалния и в пейпъра тука). Малко ме е яд за петрола че го изпуснах от 78$, ама нейсе.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by pipbel Вто Мар 08, 2022 5:00 pm

Goldman raising its gold forecast overnight, writing that in light of the Russia-Ukraine war, the bank is raising its gold price target over different time horizons. Targets raised for:
3-month horizon to USD2,300 vs. $1950 previous.
6-month horizon to USD2,500, from $2050 previous.
12-month horizon to USD2,500 vs. $2150 previous.”
Why? Because "An increase in demand from consumers, investors, central banks due to the rising geopolitical uncertainty."
Да видим на затваряне, ма имаме вече интрадей АТН спрямо 2064$ от август 2020
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by pipbel Вто Мар 08, 2022 10:20 am

Money написа:Пип, късмет със златото. Лошо, че тоя късмет иде от една братоубийствена война. Но късмета си е късмет. Дано не си ме послушал да продадеш на $1900.

Макар войната и нейния размах да не ме учудват, някак не си представях, че ще се стигне до такава голяма международна рекация. А конфликтът не го виждам да спре до дни или дори до седмици. Така че златото май е най-добре да се държи още.

Не е до късмет, както съм споменавал неведнъж просто жълтото вече над 5летка ми е неразделна част от дълг.портфейл.
Май така и ще си остане.
Съчетано с $ ( към който имам 100% експозиция) - кефи, когато и двете са яко нагоре като сега, сейф хевън са си и двете.

Дори и утре да свърши всичко - мисля че на златото подкрепата отдолу е стабилна.
Феда абсурд да си проведе и на половина дори планираните хайкове без да докара яка рецесия.
Зеления ако/като тества паритета с еврото, после само ще отслабва.
И най вече ЦБ по света ще го купуват, гледайки що става с Русия...

БК се видя че не му е никаква алтернатива, извън волата дори. На червено е и за годината и за времето на войната.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by Money Пон Мар 07, 2022 11:35 am

Пип, късмет със златото. Лошо, че тоя късмет иде от една братоубийствена война. Но късмета си е късмет. Дано не си ме послушал да продадеш на $1900.

Макар войната и нейния размах да не ме учудват, някак не си представях, че ще се стигне до такава голяма международна рекация. А конфликтът не го виждам да спре до дни или дори до седмици. Така че златото май е най-добре да се държи още.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by pipbel Пон Фев 28, 2022 7:45 pm

Goldman believes the outlook for the precious metal price is harder to call in the short-term, but still bullish medium-term.

On the one hand, gold's unique role as the currency of last resort will likely be apparent if restrictions on Russia's Central Bank accessing its offshore reserves leave it leveraging its large domestic gold stockpiles to continue foreign trade, most likely with China.

However, on the other hand, the required large sales of gold at below market prices, given the limited appetite outside of China for such trade settlement, would emphasize its potential limited scale in the future, with few other countries able to use gold as such a currency of last resort.

Ultimately, Goldman concludes that "the recent escalation with Russia create clear stagflationary risks to the broader economy, driven by higher energy prices, which reinforce our conviction in higher gold prices in coming months and our $2,150/toz price target."

Specifically, Goldman's Damien Courvalin writes that Gold is the currency of last resort.

Gold acts as an effective geopolitical hedge, but only as long as the geopolitical event is severe enough to impact the US economy. This may be due to the fact that the Dollar itself often acts as a safe haven when tensions arise in other parts of the world, rather than gold. But when the US itself is affected, gold acts as a hedge of last resort. In our view, the ongoing global energy crisis and above-target US inflation mean that any disruption to commodity flows from Russia and Ukraine could raise concerns of a US inflation overshoot and a subsequent hard landing, which would be bullish for gold.

On net, Goldman expects gold to maintain the cleanest positive correlation to the current geopolitical tensions, and serve as the most efficient hedge of last resort against them.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by Money Сря Яну 26, 2022 8:31 pm

Само Пауъл да не дигне the yield on the tens...
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by pipbel Пон Яну 24, 2022 6:11 pm

Тука поне това де ме дърпаше назад миналата година тая помага. С 2% по добре съм от сп500 благодарение на жълтото.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by pipbel Чет Яну 20, 2022 8:29 am

Money написа:Пазарът на златото традиционно е като албански реотан и реагира с лаг от 12-24 часа на движението на лихвите по US10Y. Това трябва да може да се експлоатира. Ето гледам и сега пак...

Явно има прекалено много играчи на този пазар, които са заразени от goldbug синдрома и успяват да поддържат ирационалността часове след като мечите новини са станали пределно ясни и очевадни.

Ми да де, ма не ще да пада, дори на зеленко досега, въпреки че лихвите 10г тая година над 20% скочиха..
Междувременно сп500 5% а наско с 10%+ корекция.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by Money Пет Яну 07, 2022 10:00 am

Ще погледна в investor-a. Аз там почти не влизам вече.

А ако си на десктоп, картинки се качват по следния начин:

Злато      85dbda10
Злато      B00afd10

На мобилната версия е много по-лесно, поне за мене.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by Майстора233 Чет Яну 06, 2022 3:36 pm

Качих я в темата за златото в инвестора.

Майстора233

Брой мнения : 24
Join date : 03.12.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by Майстора233 Чет Яну 06, 2022 3:06 pm

Money написа:Пазарът на златото традиционно е като албански реотан и реагира с лаг от 12-24 часа на движението на лихвите по US10Y. Това трябва да може да се експлоатира. Ето гледам и сега пак...

Явно има прекалено много играчи на този пазар, които са заразени от goldbug синдрома и успяват да поддържат ирационалността часове след като мечите новини са станали пределно ясни и очевадни.


Това би станало на по - късен етап когато лихвите устойчиво минат 2 процента . А по - показателен е крипто пазара  който се движи с обратна корелация със злато. Крипто пазара  в момента търси   дъно . При биткойн над 70 000 може да се очаква по голям спад на златото.

Има сценарии въобще да не спадне и да се движи в рейнж до средата на годината , преди да избие на горе.

Как да качим картинка от компа.

Майстора233

Брой мнения : 24
Join date : 03.12.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Злато

Писане by Money Чет Яну 06, 2022 2:24 pm

Пазарът на златото традиционно е като албански реотан и реагира с лаг от 12-24 часа на движението на лихвите по US10Y. Това трябва да може да се експлоатира. Ето гледам и сега пак...

Явно има прекалено много играчи на този пазар, които са заразени от goldbug синдрома и успяват да поддържат ирационалността часове след като мечите новини са станали пределно ясни и очевадни.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Злато      Empty Re: Злато

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите