Инвестиции на борсата
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Технологии

5 posters

Go down

Технологии  Empty Re: Технологии

Писане by ED Пон Ное 01, 2021 7:58 pm

Money написа:Може и да се окаже не толкова далечно... примерно след 4-5 години вече да се внедрява. Hydrogen имам предвид.

ED написа:

В далечното бъдеще може и да има друг източник на енергия, но в обозримото по-добра алтернатива от солар, вятър и батерии няма.

В най-добрия случай за големи транспортни средства - кораби, самолети, камиони. Оптиват се да го лансират щото производството оставя в играта петролните преработвачи. Най-масовия процес за производство на хидроген е от газ, демек от фосил гориво, което се произвежда от Шел, Ексон и т.н.
Ако междувременно намерят цаката на Солид стейт батериите хидрогена е в кофата. Няма никакви предиства пред батериите

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Технологии  Empty Re: Технологии

Писане by Money (Admin) Чет Окт 28, 2021 1:11 pm

Нямам от hydrogen-а, нито от зелените енергии. Въпреки че съм за и темата ми е интересна.

Като философия на инвестиране аз бих чакал някоя от тези компании да се наложи, да е печеливша, да докаже, че има market power или както се казва на народен език -  competitive advantage, цената да не е безумна (като на Тесла), growth opportunity-то да е налице (както примерно при Виза и MasterCard) и чак тогава да купя.
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Технологии  Empty Re: Технологии

Писане by svilen_k Сря Окт 27, 2021 3:19 pm

Имате ли експозиции към hydrogen сектора?

Аз тичах след акцията на PLUG от 15 долара, не я купих тогава, нито на 30, скочи над 60, дойде dip на 45, при който взех февруари 2020г., а той продължи да се задълбочава Very Happy

Просто momentum play, който премина, но дългосрочно... не знам... с тези "зелени" идеи, вкл. за водороди и в България, не знам... трудно за възприемане ми звучи.

Money написа:А може и hydrogen-а да се окаже не толкова добър вариант, поне във вида, в който го лансират петролните компании.
svilen_k
svilen_k

Брой мнения : 5
Join date : 18.10.2021

Върнете се в началото Go down

Технологии  Empty Re: Технологии

Писане by Money Сря Окт 27, 2021 3:06 pm

А може и hydrogen-а да се окаже не толкова добър вариант, поне във вида, в който го лансират петролните компании.

FT написа:
Billionaire mining mogul Andrew Forrest has slammed the oil industry for promoting hydrogen made from natural gas as a clean fuel, saying that it would unleash more of a potent greenhouse gas into the atmosphere and do nothing to combat climate change.

In an interview ahead of the upcoming UN climate summit in Glasgow, Australia’s second-richest person said that developing so-called blue hydrogen projects would do nothing for the global carbon budget because of fugitive emissions.

“There is a little molecule called methane — it’s 80 to 90 times more potent than carbon,” Forrest said.

The natural-gas industry is among the top causes of methane emissions, which escape during extraction or through leaks in pipelines. The gas is estimated to have contributed to about 30 per cent of the global rise in temperatures to date, according to the International Energy Agency, which sees curbing methane emissions as the most effective means available for limiting global warming in the near term.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Технологии  Empty Re: Технологии

Писане by Money Сря Окт 27, 2021 11:08 am

Може и да се окаже не толкова далечно... примерно след 4-5 години вече да се внедрява. Hydrogen имам предвид.

ED написа:

В далечното бъдеще може и да има друг източник на енергия, но в обозримото по-добра алтернатива от солар, вятър и батерии няма.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Технологии  Empty Re: Технологии

Писане by ED Сря Окт 27, 2021 10:39 am

Money написа:Немската компания juwi ще направи 100MWh батерии в Колорадо. Смятам, че решените на проблема с енергията не е в батериите (а някакъв нов източник на енергия), но все пак - уау!

https://www.energy-storage.news/colorado-175mw-solar-project-with-100mwh-of-batteries-on-the-way-from-german-developer-juwi/


Добавка: Ама сега гледам, че Huwawei ще правят 1300MWh батерии за Саудитска арабия... Уау-уау!  Surprised

В далечното бъдеще може и да има друг източник на енергия, но в обозримото по-добра алтернатива от солар, вятър и батерии няма.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Технологии  Empty Re: Технологии

Писане by Money Нед Окт 24, 2021 9:43 pm

Немската компания juwi ще направи 100MWh батерии в Колорадо. Смятам, че решените на проблема с енергията не е в батериите (а някакъв нов източник на енергия), но все пак - уау!

https://www.energy-storage.news/colorado-175mw-solar-project-with-100mwh-of-batteries-on-the-way-from-german-developer-juwi/


Добавка: Ама сега гледам, че Huwawei ще правят 1300MWh батерии за Саудитска арабия... Уау-уау! Surprised
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Технологии  Empty Re: Технологии

Писане by Money Нед Окт 24, 2021 9:39 pm

Да, това е по-резонно, но аз мисля, че той имаше предвид другото - от филмите. Ама сега не ми се гледа пак цялото, за да ти кажа точно какво ме накара да го разбера така. Мисля, че на едно място той казва, че "обикновенния" AI е опасен, но можем да се справим. Но това, с което трудво ще се справим е artificial super intelligence.

На това няма какво да ги мислим ние...  

pipbel написа:
Може би има предвид АИ в лоши ръце, тероризъм и прочие. Което си е баш резонно за притеснение.
Пък и ако погледнем на superintelligence в другия му превод, демек цру, кгб и т.н. - още повече.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Технологии  Empty Re: Технологии

Писане by pipbel Чет Окт 21, 2021 9:16 am

Money (Admin) написа:
Пип, аз тези страхове на Мъск за изкуствения интелект не ги взимам много насериозно. Верно, че напредъкът е впечатляващ, ама всичко това няма нищо общо с интелигентността на човека. Или както самият Мъск го нарича artifical superintelligence.

Не знам, и аз не виждам кой знае какви основания за опасения. Ама кои сме ние с тебе....човека е баш в кухнята на нещата.
Натъртва го доста категорично -
помнете ми думата, АИ е многократно по опасен от ядрените ракети

Може би има предвид АИ в лоши ръце, тероризъм и прочие. Което си е баш резонно за притеснение.
Пък и ако погледнем на superintelligence в другия му превод, демек цру, кгб и т.н. - още повече.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Технологии  Empty Re: Технологии

Писане by Money (Admin) Сря Окт 20, 2021 10:09 pm


Технологии  Empty by pipbel Today at 21:43

https://www.youtube.com/watch?v=ecWz0g1XXZM&ab_channel=InnerVision

На Еди любимеца...
E, и на мен ми е симпатичен.


Пип, аз тези страхове на Мъск за изкуствения интелект не ги взимам много насериозно. Верно, че напредъкът е впечатляващ, ама всичко това няма нищо общо с интелигентността на човека. Или както самият Мъск го нарича artifical superintelligence.
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Технологии  Empty Технологии

Писане by Money (Admin) Сря Окт 20, 2021 10:05 pm

Технологии  Empty by pipbel Today at 21:43

https://www.youtube.com/watch?v=ecWz0g1XXZM&ab_channel=InnerVision

На Еди любимеца...
E, и на мен ми е симпатичен.
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Технологии  Empty Re: Технологии

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите