Инвестиции на борсата
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NYSE (daily chat)

+8
Intint
svilen_k
Никола20
jori
пич
ED
pipbel
Money (Admin)
12 posters

Страница 7 от 48 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 27 ... 48  Next

Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Вто Яну 25, 2022 8:41 am

Mike Wilson от Morgan Stanley обаче смята, че ще има още 10% надолу и самият той казва, че няма да е конструктивен към акциите докато S&P 500 не слeзe под 4000. Неговият таргет за края на 2022 е S&P 500 на 4400, т.е. на сегашното ниво.

Изглежда е прав, ще има още надолу. Още 10% надолу, не мисля. Но щом човек като него го очаква, значи има реални шансове за мечи пазар.



#Stoxx #SPY #MikeWilson

Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Майстора233 Вто Яну 25, 2022 8:39 am

Майстора233 написа:

Понеделник ден в който тези  които са се колебали да продадът при спада в петък са размислили и сега гледат да разкарат. Вероятно днес или утре дъно и после на горе.
Би трябвало след корективно покачване ,  февруари отново тест на дъното.



Отскока беше много бърз и рязък характерен за корекция а не за начало устойчив бичи тренд

Сега влизаме в консолидация и след това новото дъно първите две семици на февруари, където би трябвало да приключи корекцията.

Това което ме гложди дали Биткойна ще се подлъже и той на долу или не.

Майстора233

Брой мнения : 24
Join date : 03.12.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пон Яну 24, 2022 10:35 pm

На една вълна сме. Взех само MSFT на $285.64 и съм вече на +4%

IBM също ме зарадваха днес. Много добър отчет и най-добрия ръст на продажбите от 10 години насам.

volaswap написа:
balls, nothig more, buy Very Happy


NYSE (daily chat) - Page 7 1a9e1210
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пон Яну 24, 2022 9:51 pm

Increased Netflx 372

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пон Яну 24, 2022 9:39 pm

volaswap написа:great market


VFC 66.10
Amazon 2973
Netflix 394
Adobe 506
Long DAX 15560

Holding 1-2 days (trading) with leverage Razz

Sell Adobe 518 / +9% (leverarge)
Sell VFC 68.1 (+7% leverage)

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пон Яну 24, 2022 9:36 pm

Money написа:Неубедителен мечок е този с тези акции на зелено

NYSE (daily chat) - Page 7 543a0d10

balls, nothig more, buy Very Happy

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пон Яну 24, 2022 8:47 pm

Неубедителен мечок е този с тези акции на зелено

NYSE (daily chat) - Page 7 543a0d10
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пон Яну 24, 2022 7:08 pm

Божа работа, но аз не виждам рационална причина за такъв спих. За мене и икономиката, и инфлацията, и Фед, и Русия, и Китай, всичко е бла-бла... Но страхът на пазара ме кефи и забавлява.

Още по-агресивна добавка на MSFT @ $385.64. След дълги размишления, реших, че MSFT е по-добрият вариант в сравнение с AMD, ISRG, ACN и ZTS, които ми бяха другите кандидати. По-добре е дори и от GOOGL, пък Гугъл вече добавих, така че дори само заради това не бих концентрирал още повече залога върху тях.

За AMD имам някои съмнения, все пак Intel може да се събуди, продажбите на PC-та да намалее и т.н. ACN са ми по-скъпи от MSFT и малко по-непознати. За ISRG не знам много, особено кои са им конкурентите и с какво могат да изненадат. ZTS са също със доста завишена оценка по принцип. GOOGL са окей като оценка, но много по-малко диверсифицирани като продукти, макар и вече да не са one-trick pony като преди.

Майкрсофт просто ми tick-ва всички box-ове  Smile

Ако S&P 500 падне още 3% няма да ме учуди. Но ще се учудя ако от тук се окаже, че има още 6-7% надолу.

#MSFT #AMD # GOOGL #ACN

pipbel написа:

Дали ? Струва ми се може още.
Дано не греша че махнах всички чакала ( щяха всички да се изпълнят днес) и ще ме е малко яд ако днес е капитулацията.
Засега от тая корекция съм само с 1/3 видия на 252 и преди малко сложих 1ва третинка и на SE na 135.5$

Taя година доста ми прилича на 2018...all over again



Agree 100% with volaswap.
volaswap написа:
Bottom: buy good strong stocks
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пон Яну 24, 2022 6:40 pm

ED написа:

Две години вакханалия заради свръх ликвидност с едва 10-11% корекция до момента. Където и да намери подкрепа ми се струва, че ще направи кратко но рязко рали (да подлъже биковете), след което ново дъно. Логично ми се струва да коригира до към 3500/3600 при SPX. Ако историята е някакъв показател, корекцията би трябвало да е около 1/3 като времетраенето на бичия пазар преди това (7-8 месеца от върха).

da vazmogno e no FED njamada e agresiven ako rusnacite napadnat mnogo.

Bottom: buy good strong stocks

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пон Яну 24, 2022 6:26 pm

ED написа:

Две години вакханалия заради свръх ликвидност с едва 10-11% корекция до момента. Където и да намери подкрепа ми се струва, че ще направи кратко но рязко рали (да подлъже биковете), след което ново дъно. Логично ми се струва да коригира до към 3500/3600 при SPX. Ако историята е някакъв показател, корекцията би трябвало да е около 1/3 като времетраенето на бичия пазар преди това (7-8 месеца от върха).

mi ay kupuvam, prosto kakto sam kazal 30% imam vinagi putove to trade convexity. If the gamma is high, I make more money thatn the rest 70% as today. I have put lot of the portoflio alreadin December (see post before Chrsimas) in Beirsdorf, Unilver, Henklet etc. Now I go after Amazon, Sportify etc....

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пон Яну 24, 2022 6:24 pm

пич написа:Получава се перфектна буря - не е само от лихвите вече, а и цялото международно положение (риска Украйна) също натежава

Taka e, има го и това.
Поне още месец надали нещо особено ще се случи ( олимпиада - ксито му е забранил на путя), ама после...пазара нали гледа по напред...
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by пич Пон Яну 24, 2022 6:15 pm

Получава се перфектна буря - не е само от лихвите вече, а и цялото международно положение (риска Украйна) също натежава

пич

Брой мнения : 114
Join date : 14.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пон Яну 24, 2022 6:13 pm

ED написа:

Две години вакханалия заради свръх ликвидност с едва 10-11% корекция до момента. Където и да намери подкрепа ми се струва, че ще направи кратко но рязко рали (да подлъже биковете), след което ново дъно. Логично ми се струва да коригира до към 3500/3600 при SPX. Ако историята е някакъв показател, корекцията би трябвало да е около 1/3 като времетраенето на бичия пазар преди това (7-8 месеца от върха).

Ти нали си само кеш вече и се мечееш ли мечееш... Smile
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Пон Яну 24, 2022 5:59 pm

volaswap написа:

ne, prosto ne vigdam smisal da pada. lihvite ne sa tolkwa wisoki

Две години вакханалия заради свръх ликвидност с едва 10-11% корекция до момента. Където и да намери подкрепа ми се струва, че ще направи кратко но рязко рали (да подлъже биковете), след което ново дъно. Логично ми се струва да коригира до към 3500/3600 при SPX. Ако историята е някакъв показател, корекцията би трябвало да е около 1/3 като времетраенето на бичия пазар преди това (7-8 месеца от върха).

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пон Яну 24, 2022 5:43 pm

Money написа:Това днес е забавно и изглежда като истинска капитулация Twisted Evil

Дъното е близо Basketball

Дали ? Струва ми се може още.
Дано не греша че махнах всички чакала ( щяха всички да се изпълнят днес) и ще ме е малко яд ако днес е капитулацията.
Засега от тая корекция съм само с 1/3 видия на 252 и преди малко сложих 1ва третинка и на SE na 135.5$

Taя година доста ми прилича на 2018...all over again
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пон Яну 24, 2022 4:19 pm

Това днес е забавно и изглежда като истинска капитулация Twisted Evil

Дъното е близо Basketball
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пон Яну 24, 2022 3:28 pm

И аз така, ама не е необходимо нещо да се случи, за да има спих. В началото на 2016 имаше голям спих без нищо да се случи. После месеци наред обсъждахме аджеба какво се беше случило и защо се сринаха борсите тогава.

Според мене просто има несигурност накъде отиват нещата главно с инфлацията и Феда, дали не иде рецесия и т.н. А пазарът най-мрази несигурността. Положението с Украина само добавя още малко масло в огъня.

volaswap написа:
ne smjatam 4e nesto seriozno se e slu4ilio, no dori da e taka moito 30% putove mi finansirat pokupkite. prosto oste Dec goljma 4ast ot porfolioto e v Unilver, Henkel, Beiersdorf, VFC itn. te se dargat mnogo prili4no. drugoto e hubava spekula Smile
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пон Яну 24, 2022 1:56 pm

https://www.barchart.com/futures/quotes/TGG22

Very Happy

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пон Яну 24, 2022 1:24 pm

The great gap between the US 10 year and NASDAQ we have been pointing out over the past weeks decided to come in "suddenly". Tech investors decided all realizing that this is the rates sensitive play. What they seem to have missed lately is that the US 10 year has done nothing since Jan 7...while NASDAQ has crashed around 8% since then. Poor liquidity and short gamma have magnified some of the moves lower. Wonder if that works the inverse way should this decide to bounce? With regards to the "Jaws gap" trade, most of the potential is gone. Time to move on..

What about the equity connection? The "delta" of rate hikes quickly became the main narrative over past weeks. We all know tech is the biggest hikes "sucker", but note the latest divergence between NASDAQ futs and FFZ2. Leveraged tech longs have been carried out on stretcher. Should we get ready for a frustrating (dead cat) bounce from here?

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пон Яну 24, 2022 12:38 pm

Money написа:

Мирише на корекция на S&P 500. Може да видим и над минус 15% на SPY, особено при нахлуване в Украина. Но според мене е неизбежно индексите  да са пак нагоре и по нови върхове във втората половина и най-късно към края на 2022.

@майстора Не съм убеден, че утре ще е дъното. Мисля, че спихът има още потенциал.

ne smjatam 4e nesto seriozno se e slu4ilio, no dori da e taka moito 30% putove mi finansirat pokupkite. prosto oste Dec goljma 4ast ot porfolioto e v Unilver, Henkel, Beiersdorf, VFC itn. te se dargat mnogo prili4no. drugoto e hubava spekula Smile

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пон Яну 24, 2022 12:26 pm

Money написа:Според мене няма да е full-scale, а по-ограничено нахлуване в източните региони. Пълномащабно нахлуване ще е прекалено авантюристично и с много по-голям риск от силна ответна реакция.

Американците натискат Германия да блокира Северен поток 2 в случай на инвазия в Украина. Ако е по-ограничена "разходката" немците най-вероятно ще кажат на американците да си гледат работата. Но ако е пълномащабно нахлуването, ще се стреснат и сигурно ще се съгласят да блокират Северния поток 2.

Американците сега се опитват да убедят Катар да доставя повече LNG в Европа. Но не знам дали в Европа има достатъчно LNG терминали за това.  




LNG ne moge da kompesira the russian flow. Rabotil sam na LNG desk i vsi4ko go znaem. No ako iskash vig kato Cheniere (LNG ticker mislja).

Ako Germancite blockirat pipeline cenata moge da frakne do 200 TTF hub, na koeto seriozni faliti i stress..

Taka che vsi4ki e jasno kwo iskat USAto, koito za men sa problema a ne rusnacite

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пон Яну 24, 2022 12:11 pm

пич написа:Спада продължава,  вече отвъд моите очаквания

Мирише на корекция на S&P 500. Може да видим и над минус 15% на SPY, особено при нахлуване в Украина. Но според мене е неизбежно индексите  да са пак нагоре и по нови върхове във втората половина и най-късно към края на 2022.

@майстора Не съм убеден, че утре ще е дъното. Мисля, че спихът има още потенциал.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 7 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 7 от 48 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 27 ... 48  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите