Инвестиции на борсата
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NYSE (daily chat)

+8
Intint
svilen_k
Никола20
jori
пич
ED
pipbel
Money (Admin)
12 posters

Страница 38 от 48 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 43 ... 48  Next

Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Intint Сря Ное 03, 2021 9:19 am

Насдак също е хванал тесла с едни 5-6% тегло, Тесла допринася долу горе za около 2-3% ръст на насдак100 YTD

Intint
Admin

Брой мнения : 65
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Сря Ное 03, 2021 8:15 am

NASDAQ 100 са нагоре с 60% YTD. Доволно значи, че ти си примерно на +70% или +80% от първи януари тази години?

Или имаш предвид друго, че доволно биеш SPY?

ED написа:
Intint написа:
Успяваш ли да биеш Насдак 100 YTD с активна търговия? Аз не мога, движа се около Насдак и то по-скоро е случайност и се чудя дали въобще има смисъл да подбирам компании.

Тази и миналата година повече от доволно. По-важното е че при корекции, спада в портфейла е ограничен в сравнение с индексите.
Tesla засега ми носи малко над 8% от общия капитал в настоящата позиция. С това параболично покачване обаче ме притеснява че ще направи рязък спад.
Статистиката показва че малък брой от позициите носят по-голям дял от ритърна. Парето и тук си казва думата.


Мисълта ми беше, а ако махнем TSLA, колко добро е представянето на останалата част от портфейла. Ако не се лъжа преди около седмица беше казал, че TSLA са ти направили 40% от възвръщаемостта не си спомням за кой точно период.

ED написа:
Money (Admin) написа: но и до колко е консистентно.
С годините става все по-коснистентно.
Когато дойде мечи пазар и ако е продължителен не очаквам резултати като последните години, но при всички положения ще съм по-добре от BUY&HOLD.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Сря Ное 03, 2021 8:11 am

Ако правилно разбирам, ти си разбрал, че MA е лош залог през октомври 2020-та. Но всъщност точно тогава беше много лош момент да се отървеш от тях.

Да речем продаваш ги на около $290. И после чакаш да видиш моментум нагоре и ги взимаш на $420. Пропускаш едни 45% нагоре, но си казваш, така е супер, защото си мисля, че хващам моменутма... За мене е странно.

ED написа:
MasteCArd се представя по-слабо от пазара от Октомври 2020та година. Поведението в момента не би трябвало да е изненада.

NYSE (daily chat) - Page 38 Ma11
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Сря Ное 03, 2021 8:04 am

пич, ако става проблем ги продай. Все още можеш на плюс, нали? Не е хубаво да държиш нещо, което смяташ, че е проблем да го държиш, защото винаги има риск проблемът да стане по-голям и да продадеш на по-лошо ниво.

За мене лично не е проблем да ги държа, но аз съм друга бира.

Ти има предимно S&P 500 тракър, нали? SPY?

пич написа:Mastercard при покачващ се пазар - те спадат, определено се превръщат в проблем
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Вто Ное 02, 2021 10:56 pm

пич написа:Mastercard при покачващ се пазар - те спадат, определено се превръщат в проблем

MasteCArd се представя по-слабо от пазара от Октомври 2020та година. Поведението в момента не би трябвало да е изненада.

NYSE (daily chat) - Page 38 Ma11

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Вто Ное 02, 2021 10:51 pm

Money (Admin) написа: но и до колко е консистентно.

С годините става все по-коснистентно.
Когато дойде мечи пазар и ако е продължителен не очаквам резултати като последните години, но при всички положения ще съм по-добре от BUY&HOLD.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Вто Ное 02, 2021 10:46 pm

Intint написа:

Успяваш ли да биеш Насдак 100 YTD с активна търговия? Аз не мога, движа се около Насдак и то по-скоро е случайност и се чудя дали въобще има смисъл да подбирам компании.

Тази и миналата година повече от доволно. По-важното е че при корекции, спада в портфейла е ограничен в сравнение с индексите.
Tesla засега ми носи малко над 8% от общия капитал в настоящата позиция. С това параболично покачване обаче ме притеснява че ще направи рязък спад.
Статистиката показва че малък брой от позициите носят по-голям дял от ритърна. Парето и тук си казва думата.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by пич Вто Ное 02, 2021 8:43 pm

Mastercard при покачващ се пазар - те спадат, определено се превръщат в проблем

пич

Брой мнения : 114
Join date : 14.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money (Admin) Вто Ное 02, 2021 3:40 pm

И аз щях да питам същото. Не само за YTD, но и до колко е консистентно. Също и какви са резултатите ex TSLA.
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Intint Вто Ное 02, 2021 3:36 pm

ED написа:ОПлаках ли се вече за HUT No

Перфектно влизане, като по учебник. Досега Х3 над риска за месец и половина Evil or Very Mad
entry - 7.50
stop - 5.50
Target > 21

(за яснота - излязох на около 8, и аз не знам вече защо Sad)

Успяваш ли да биеш Насдак 100 YTD с активна търговия? Аз не мога, движа се около Насдак и то по-скоро е случайност и се чудя дали въобще има смисъл да подбирам компании.

Intint
Admin

Брой мнения : 65
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Вто Ное 02, 2021 3:08 pm

ОПлаках ли се вече за HUT No

Перфектно влизане, като по учебник. Досега Х3 над риска за месец и половина Evil or Very Mad
entry - 7.50
stop - 5.50
Target > 21

(за яснота - излязох на около 8, и аз не знам вече защо Sad)

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Пон Ное 01, 2021 11:05 am

AOSL и PERI са интересни в момента

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Съб Окт 30, 2021 9:40 pm

Според мене може да се комбинират ако имаш два портфейла и единият го играеш с една стратегия, другия с друга.

За механичното комбиниране съм малко по-скептичен.

Ако си решил, че една компания ще бие пазара дългосрочно, защо ще я продаваш като падне, че после да я купуваш на по-високо. И с какво ще я купиш после? А и като я продадеш не е ясно, че точно в този момент ще искаш да взимаш нещо друго. Говоря за моята стратегия.

И да продам LMT, точно сега няма да тръгна да взимам MSFT. Моментът за MSFT мина. Каквото взех - взех. Изобщо, ако човек играе моментум сигурно във всеки един момент има куп неща, които вървят нагоре и стават за купуване. От моя гледна точка обаче, нещата които стават за купуване са малко, а моментите, в които е подходящо за вход за още по-малко.

Също така, ED, ако наистина вярваш в ефективността на пазара не би трябвало да ме съветваш да продавам LMT. Защото при ефективен пазар те сега трябва да са паднали точно толкова, че очакваната възвръщаемост в следващата една година да е равна на средногодишната им възвръщаемост според дългосрочния им тренд (което ти е the cost of equity). А е много вероятно да са паднали дори и повече, защото пазарът не е ефективен и в такива моменти имаш и overshoot.

Също така не е ясно дали предимството на моята стратегия да взимам по-надолу, което се губи при моментума, ще се компенсира с предимствата на моментума и ще задминат предимствата на моят подход. Имам едно такова усещане, че не. Не за друго, а защото аз не съм добър в моментума. За мене е добра идея човек да се фокусира, върху това, което може да прави добре.  

pipbel написа:
Не е лоша и идеята да се комбинират различни стратегии, по Равния, всяка може да е силна в даден отрязък от времето.

Като не ти харесва и пасва - не се занимавай, ма пък можеш да оставиш черната работа на професионалите купувайки с отвращение Smile  това
https://finviz.com/quote.ashx?t=MTUM&ty=c&ta=1&p=d

Аз лично сега нямам, ама няколко години наред го държах, доволен.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Съб Окт 30, 2021 8:58 pm

Money написа:
Това не показва ли, че има и други начини да се правят пари на борсата, не само с моментум?
Ако бях следвал твоят метод всичките тези щях да ги чакам да отлетят и чак тогава да ги взимам на високото. Ама на мене това не ми харесва и не ми пасва като метод и мислене.

Smile
И аз пазарувам понякога в корекция, но рядко. Тази година взех BTU на 5.50 Май месец и MRNA на 200 (Юни). Причината е че ако пропусна подходящия вход търся втора възможност при корекция.
Големия проблем на BTFD, както спомена pip е че работи добре само в BULL маркет. Като дойде рецесия / корекция потъваш дълбоко (и повечето не изплуват). Подозирам че спада ти в такива периоди надхвърля 30-50%. 2009та ако си бил на пазара щеше да затънеш над 60-70% и повече в индивидуалните компании.
Но няма лошо де, важното е да се чувстваш комфортно и да си на + от цялата работа.


Money написа:
Значи щеше да пропуснеш MSFT на $283.50 или ADBE на $565 или NKE на $49.50 или UNP на $203.10. Аз не ги пропуснах. Също както и Eli Lilly на $131 миналата година, когато ти ме убеждаваше да не ги взимам и че щяли да падат още поне 6 месеца. Пък не паднаха и почти веднага след това се изстреляха нагоре, а сега LLY са на $254.76, почти двойно нагоре.
Едни пропускаш за сметка на други, такъв е живота.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Съб Окт 30, 2021 3:16 pm

Money написа:Значи щеше да пропуснеш MSFT на $283.50 или ADBE на $565 или NKE на $49.50 или UNP на $203.10. Аз не ги пропуснах. Също както и Eli Lilly на $131 миналата година, когато ти ме убеждаваше да не ги взимам и че щяли да падат още поне 6 месеца. Пък не паднаха и почти веднага след това се изстреляха нагоре, а сега LLY са на $254.76, почти двойно нагоре.

Това не показва ли, че има и други начини да се правят пари на борсата, не само с моментум?

Ако бях следвал твоят метод всичките тези щях да ги чакам да отлетят и чак тогава да ги взимам на високото. Ама на мене това не ми харесва и не ми пасва като метод и мислене.

Да, при моментума определено се изтърва доста от най силните първоначални движения след приличен спих сравнимо с btfd.
Ама има други предимства и е доказала се стратегия с място под слънцето.
Не е лоша и идеята да се комбинират различни стратегии, по Равния, всяка може да е силна в даден отрязък от времето.

Като не ти харесва и пасва - не се занимавай, ма пък можеш да оставиш черната работа на професионалите купувайки с отвращение Smile това
https://finviz.com/quote.ashx?t=MTUM&ty=c&ta=1&p=d

Аз лично сега нямам, ама няколко години наред го държах, доволен.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Съб Окт 30, 2021 3:00 pm

ETSY също е в уотч листа, макар че бай пойнта беше около 227 - 230

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пет Окт 29, 2021 11:53 pm

Значи щеше да пропуснеш MSFT на $283.50 или ADBE на $565 или NKE на $49.50 или UNP на $203.10. Аз не ги пропуснах. Също както и Eli Lilly на $131 миналата година, когато ти ме убеждаваше да не ги взимам и че щяли да падат още поне 6 месеца. Пък не паднаха и почти веднага след това се изстреляха нагоре, а сега LLY са на $254.76, почти двойно нагоре.

Това не показва ли, че има и други начини да се правят пари на борсата, не само с моментум?

Ако бях следвал твоят метод всичките тези щях да ги чакам да отлетят и чак тогава да ги взимам на високото. Ама на мене това не ми харесва и не ми пасва като метод и мислене.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Пет Окт 29, 2021 11:19 pm

pipbel написа:

ПС Ползваш ли и болингер бандовете ? Аз спорадично, от време на време...

Да, но не по начина който очакваш Wink

по-скоро чрез болингерa търся намалена волатилност, защото всички добри движения тръгват след консолидация и ниска волатилност. Един от критериите за скрийнинг ми е волата да е под средното за последните 150 дни. Ако е над не си заслужава влизането (FOMO-то не е за мен)

един пример:
NYSE (daily chat) - Page 38 Aa112

NYSE (daily chat) - Page 38 Aa212

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Пет Окт 29, 2021 10:01 pm

LIvent Corp (LTHM) и MACOM technolgy (MTSI) изглеждат перспективно. В първата имам позиция от $21.80

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пет Окт 29, 2021 9:14 pm

Интересно. Това ще засегне купувачите на някои ЕТФ-и и по-специално композицията на ЕТФ-ите, които купуват. Съответно и риска и перформънса.

Виза и МастърКард са били технологични, но като ги направят финансови и композицията на технолигичните MSCI ЕТФ ще се концентрира повече около Майкрософт и Епъл, а във финансовите ЕТФ-и ще падне теглото на банките.

Това при положение, че тези идеи се реализират.


Last week, MSCI, which owns the widely tracked Global Industry Classification Standard, better known as the GICS, proposed a series of changes to its framework for classifying companies according to sectors. One change alone would take a dozen S&P 500 index stocks out of the information-technology sector. This could affect the nearly $200 billion assets in the sector-focused index funds based on GICS rules, and potentially also the billions in actively managed funds and other accounts that use the GICS for benchmarking and allocation purposes.

Some of the tech sector’s largest constituents could be reclassified: Visa (ticker: V), Mastercard (MA), and PayPal (PYPL) would move to the financial sector; Automatic Data Processing (ADP) and Fidelity National Information Services (FIS) would join the industrials. The GICS developers say that the data-processing services provided by these firms are less about technology and more about “business support activities” to the financial and industrial sectors.

If the changes occur as planned, the market value of the S&P 500’s tech sector would shrink nearly 13%. Apple (AAPL) and Microsoft (MSFT) already make up 43% of the tech sector; their share would grow even larger. The sector had already become more concentrated after Alphabet (GOOGL) and Facebook (FB) were removed in 2018 to join the then-new communication-services sector.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пет Окт 29, 2021 5:22 pm

За Старбъкс имай предвид, че разчитат на растеж главно извън САЩ, напоследък особено в Китай. Сега направиха лош отчет, отчасти заради надигането на Ковид в Китай. Днес на над -7%.

Имам Старбъкс от 2013г. с добавка към края на 2015. Добра компания е и ми е голяма позиция в портфейла, но честно казано напоследък се чудя дали да не я намаля. Май щеше да е по-добре да бях продал примерно 1/3 от SBUX и парите да ги пъхна в Майкрософт.

Инак Старбъкс са добри и откъм дивидентен растеж, поне за сега.

пич написа:А за STARBUCKS CORP какво ви е мнението, кават че в Starbucks парите не могат да загинат, все едно си инвестирал в Америка


Аз не. Китайски не бих пазарувал. А то и Хонг Конг все повече ще става Китай...

pipbel написа:
pipbel написа:Някой опитвал ли е да търгува хонгконг ? И ако да - как става номера на китайката  Smile
Чудя се дали да не стана колега на дърт дедо и вляза и при BYD, ма не само

Тука някой, нещо....?
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пет Окт 29, 2021 4:27 pm

pipbel написа:Някой опитвал ли е да търгува хонгконг ? И ако да - как става номера на китайката  Smile
Чудя се дали да не стана колега на дърт дедо и вляза и при BYD, ма не само

Тука някой, нещо....?
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 38 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 38 от 48 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 43 ... 48  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите