Инвестиции на борсата
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Инвестиционни философии

+3
kubrat
Money
pipbel
7 posters

Страница 5 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Инвестиционни философии - Page 5 Empty Re: Инвестиционни философии

Писане by pipbel Вто Окт 19, 2021 11:14 am

Money написа:Пип, не може ли тогава да правиш 10% на целия портфейл от това, ако смяташ, че е толкова нисък риска. Или се опасяваш, че всъщност това може и да е измамно усещане?

Искаш да кажеш да минавам изцяло кеш и само на путове? Не мисля, що да го правя ?
Не е ли по добре да съм си диверсифициран и от маркета да си докарвам пак същите 10% и занапред.

Отделно че ми е доста ново все още, едва от няма 3мес го правя, нека се натрупка поне година опит и/или 100на пута бройка, пък тогава ще хвана калема и ще мисля пак.

pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Инвестиционни философии - Page 5 Empty Re: Инвестиционни философии

Писане by kubrat Вто Окт 19, 2021 10:42 am

Мишо, бъзикаш се пак, как ще е нисък риска? Very Happy Ако опростим примера с вчерашните цени за НАСДАК и изтичане след месец ще вземеш 0,8% премия за 4% по-ниска цена, т.е. ако улучи кофти месец ще трябва да го избива 2-3 години, условно казано.

kubrat

Брой мнения : 4
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Инвестиционни философии - Page 5 Empty Re: Инвестиционни философии

Писане by Money Пон Окт 18, 2021 11:44 pm

Пип, не може ли тогава да правиш 10% на целия портфейл от това, ако смяташ, че е толкова нисък риска. Или се опасяваш, че всъщност това може и да е измамно усещане?
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

Инвестиционни философии - Page 5 Empty Re: Инвестиционни философии

Писане by pipbel Пон Окт 18, 2021 3:05 pm

Премествам си поста, тука е по на място, след като Мишов е отворил съотв.тема.

И баш по това...путовата кампания си продължава

Днес/утре ще пускам въдици на 3 места, надявам се да хвана повечкото рибки
soxl за 17дек и 21 Ян на 27-26$ за към 2.6 до 4.5% премия съотв.
svxy за 19 ное @ 48 за около 1.4%
mara 29-30$ за 26 ное - 2.2-2.4%


За разлика от Мишо ( който много се страши от опциите Very Happy ) аз съм на мнение че продажбата на DOTM путове за доход е всъщност една доста нискорискова стратегия с голям шарп.
И всъщност тия 8% годишно в/у кеша дето си бях поставил за цел вече ми изглеждат като ниска топка, към тоя момент смятам че поне 10 могат да се правят без да поема човек допълнителни рискове отгоре.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

Инвестиционни философии - Page 5 Empty Инвестиционни философии

Писане by Money (Admin) Пет Окт 15, 2021 11:41 am

Отварям тази тема. Понеже стана дума за бетата на портфейла...

***

Не съм се пробвал да смятам бетата на портфейла си.

Между другото, аз не намирам бетата за особено полезна метрика. Още повече, че бетата е относителна. Кой референтен период взимаш, за да я сметнеш. Какво става, ако бизнесът минава в друг режим (бетата гледа назад и се променя във времето).

Мене не ме интересува бетата главно, защото смятам, че взимам компании с durable competitive advantage, които ще се представят по-добре от пазара дългосрочно. Става дума за компании с високи маржове, високо ROE, силни брандове или други бариери за навлизане и опериращи на пазари в секуларен растеж. Дори да имат висока бета, това го игнорирам ако моят qualitative assesment ми казва, че компанията става за дългосрочно държане.
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Инвестиционни философии - Page 5 Empty Re: Инвестиционни философии

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 5 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите