Инвестиции на борсата
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NYSE (daily chat)

+8
Intint
svilen_k
Никола20
jori
пич
ED
pipbel
Money (Admin)
12 posters

Страница 12 от 48 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 30 ... 48  Next

Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Intint Съб Яну 15, 2022 7:36 pm

pipbel написа:

ТТD ги разкарах, много добра компания ( и мениджмънт), ала и много скъпа. Може би едно 25-30% по надоле само...
Сложих на тяхно място мишовия Адоб, ама на 420$, надали, ма ако стане, повече не ми се дават.

Дайте и други идеи бре ?

Според мен SE може да стане една от топ10 топ15 компаниите по маркет кап след време

Intint
Admin

Брой мнения : 65
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Intint Съб Яну 15, 2022 7:33 pm

пич написа:Ако презюмираме с такава голяма вероятност (над 80%) от нахлуване в Укайна, то не трябва ли ние като инвеститори, да излезем от пазара, защото може да има голямо "мяу" за няколко дни.

Или да чакаме да стане и да купуваме

Intint
Admin

Брой мнения : 65
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by пич Съб Яну 15, 2022 6:04 pm

Ако презюмираме с такава голяма вероятност (над 80%) от нахлуване в Укайна, то не трябва ли ние като инвеститори, да излезем от пазара, защото може да има голямо "мяу" за няколко дни.

пич

Брой мнения : 114
Join date : 14.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Съб Яну 15, 2022 1:25 pm

pipbel написа:Аз пък бих рекъл точно обратното - на бас че 85% няма да го направи  Smile

Би атакувал само ако вземат че решат да ги приемат в НАТО, това засега не е непосредствено на хоризонта.

Ако ще влиза трябва да го направи сега. Колкото повече чака, толкова по-невъзможно ще е да влезе.

2014 година украинците на практика нямаха армия. Сега имат. От скоро имат и 30-ина Jevelin-а. До месеци ще имат и анти-дрон установки. После и анти-снайпер оръжия, после... и т.н. Не че Javelin-ите са game changer, ама до някъде са, защото руснаците сега ще дадат доста жертви и колкото повече отлагат, толкова повече ще са жертвите от руска страна. След една-две-три години украинците вероятно ще имат и модерно ПВО. А това вече ще бъде истински game changer.

А също и не е ясно след година-две каква ще е обстановката като цяло в света. Хипотетично, ако китайците направят някаква глупост (което няма да посмеят), американците и японците ще ги порежат много лошо. Това ще промени много баланса на силите и илюзията за силата на Путин силно ще отслабне.

Така че стратегически играта тука е: какво може сега и какво в близко бъдеще най-вероятно ще стане невъзможно на практика. Да, Путин сега може да влезе ако реши. Този път ще има отпор и сериозни жертви от руска страна, но все още може.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by jori Съб Яну 15, 2022 12:42 pm

pipbel написа:

ТТD ги разкарах, много добра компания ( и мениджмънт), ала и много скъпа. Може би едно 25-30% по надоле само...
Сложих на тяхно място мишовия Адоб, ама на 420$, надали, ма ако стане, повече не ми се дават.

Дайте и други идеи бре ?
Като видя data-driven digital advertising campaigns и си представям гугъл. Тези какви са им - партньори, конкуренти?

jori

Брой мнения : 139
Join date : 16.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by пич Съб Яну 15, 2022 12:40 pm

pipbel написа:Дайте и други идеи бре ?
Infineon technology

пич

Брой мнения : 114
Join date : 14.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Съб Яну 15, 2022 11:48 am

pipbel написа:Чакала...все някъде нещо би трябвало да намажа.
Обмислям евентуално да вдигна 5$ тези на видията и SE, според зависи.

NVDA 250$
SE 160
APPS 46
TSLA 950
NKE 140
MSFT 290

ТТD ги разкарах, много добра компания ( и мениджмънт), ала и много скъпа. Може би едно 25-30% по надоле само...
Сложих на тяхно място мишовия Адоб, ама на 420$, надали, ма ако стане, повече не ми се дават.

Дайте и други идеи бре ?
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Съб Яну 15, 2022 11:40 am

Money написа:

Давам около 85% вероятност, че Путин ще нахлуе в Украина. Няма друго обяснение на действията му. Най-вероятно идеята е да се окупират рускоезичните региони. Би било безумно да се пробва с останалата част от Украйна, защото това значи да влезе в партизанска война. 


Ха, вчера не съм видял тоя ти пост.
Аз пък бих рекъл точно обратното - на бас че 85% няма да го направи Smile
Седни си - слаб 2. Затвърждаваш ми впечатлението че геополитиката ти е слаба област.
Ма така е то, като слушаш снн и подобния наратив на т.н. "експерти"

Ми те американците точно това искат, после да рупат пуканки и да гледат сеир.
Сериозно ли си мислиш че путя ще им играе играта както им се иска ?
Едно такова нахлуване би му донесло много много повече негативи отколкото позитиви.

В негов интерес е да поддържа там териториалния конфликт да тлеее, не да го разгаря. Страни с неуредени териториални сметки по принцип не се приемат нато.
Самата Украйна е фолсфлаг за по голяма игра.

Би атакувал само ако вземат че решат да ги приемат в НАТО, това засега не е непосредствено на хоризонта.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пет Яну 14, 2022 9:28 pm

pipbel написа:

Все мислите със стереотипите на 2та СВ...по съвременните са по различни. Не че са маловажни танковете, ала никой не може да си позволи големи загуби в жива сила и техника, това не ти е Крим. Или малка Грузия.

Преговорите може и да са само за прикритие.
Възможно е да са се договорили вече с Ксито по въпроса и джуджо да го играе bad guy, a жълтите скришом зад гърба му. Хем да отклонят вниманието от Тайван.
Неслучайно споменах и 2ра карибска криза.
Вървим по тънък лед.



https://www.amazon.de/Strategy-A-History/dp/B00NTQE7QK/ref=sr_1_2?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=TX3INGBMH1EC&keywords=Lawrence+Freedman&qid=1642192098&s=audible&sprefix=lawrence+freedman%2Caudible%2C75&sr=1-2

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пет Яну 14, 2022 8:25 pm

пич написа:Аз пък някъде четох, че Путин отложил нахлуването, заради меката зима. Танковете щели да затънат в калта. Ама това може да е пълен майтап, не ми изглежда сериозно.

Все мислите със стереотипите на 2та СВ...по съвременните са по различни. Не че са маловажни танковете, ала никой не може да си позволи големи загуби в жива сила и техника, това не ти е Крим. Или малка Грузия.

Преговорите може и да са само за прикритие.
Възможно е да са се договорили вече с Ксито по въпроса и джуджо да го играе bad guy, a жълтите скришом зад гърба му. Хем да отклонят вниманието от Тайван.
Неслучайно споменах и 2ра карибска криза.
Вървим по тънък лед.

A top Russian diplomat on Thursday refused to rule out the possibility of Moscow sending military deployments to Cuba and Venezuela, as tensions between the Putin regime and the West intensify.

Deputy Foreign Minister Sergei Ryabkov told Russian RTVI TV he would neither “confirm nor exclude” the possibility of Russian deployments in the Western Hemisphere, The Associated Press reported.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by jori Пет Яну 14, 2022 6:26 pm

пич написа:Аз пък някъде четох, че Путин отложил нахлуването, заради меката зима. Танковете щели да затънат в калта. Ама това може да е пълен майтап, не ми изглежда сериозно.

Май не си чувал руската поговорка: пътят е там откъдето минавам Smile
Ако влезе в Украйна, дали ще е в работен ден или някой дълъг уикенд?
Трябва да проверят и дали има нафта по бензиностанциите, или по-скоро да си поръчат предварително количества.

jori

Брой мнения : 139
Join date : 16.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by пич Пет Яну 14, 2022 6:10 pm

Аз пък някъде четох, че Путин отложил нахлуването, заради меката зима. Танковете щели да затънат в калта. Ама това може да е пълен майтап, не ми изглежда сериозно.

пич

Брой мнения : 114
Join date : 14.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пет Яну 14, 2022 4:55 pm

volaswap написа:

If the Russians invade see 20% discount


Давам около 85% вероятност, че Путин ще нахлуе в Украина. Няма друго обяснение на действията му. Най-вероятно идеята е да се окупират рускоезичните региони. Би било безумно да се пробва с останалата част от Украйна, защото това значи да влезе в партизанска война. 

FT написа:A US official said on Friday: “We have information that indicates Russia has already prepositioned a group of operatives to conduct a false-flag operation in eastern Ukraine. The operatives are trained in urban warfare and in using explosives to carry out acts of sabotage against Russia’s own proxy-forces.”
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пет Яну 14, 2022 3:12 pm

volaswap написа:

ili ste padne ili ste se vdigne

il she biem il she se napiem... Cool

cheers
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пет Яну 14, 2022 3:11 pm

Дръпнах apps на 46$...
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пет Яну 14, 2022 2:43 pm

pipbel написа:

Поне 20%...съгласен.
Честно казано това е едно от нещата дето все повече ме притеснява напоследък и си го мисля сегиз тогиз.
Никак, ама никак не ми харесва ситуацията. Определено ми намирисва на кубинска криза номер 2...
Преговорите че са в тупик дето викат рашките е ясно, а и надали може се очаква кой знае какво различно.
Притеснява ме ултимативния характер на исканията на джуджака. Нещо е намислил явно, има резервен вариант или здрав скрит коз в ръкава, вероятно военен мейби. И незадължително свързан с Украйна.
Иначе не мога да си го обясня по друг начин. Не е толкова притиснат в ъгъла че да е изпушил съвсем...а и не му е в стила.
Не съм голям оптимист, нищо че жълтото си трае, ама и то често си е албански реотан и после изведнъж..

ili ste padne ili ste se vdigne

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пет Яну 14, 2022 1:25 pm

volaswap написа:

If the Russians invade see 20% discount

Поне 20%...съгласен.
Честно казано това е едно от нещата дето все повече ме притеснява напоследък и си го мисля сегиз тогиз.
Никак, ама никак не ми харесва ситуацията. Определено ми намирисва на кубинска криза номер 2...
Преговорите че са в тупик дето викат рашките е ясно, а и надали може се очаква кой знае какво различно.
Притеснява ме ултимативния характер на исканията на джуджака. Нещо е намислил явно, има резервен вариант или здрав скрит коз в ръкава, вероятно военен мейби. И незадължително свързан с Украйна.
Иначе не мога да си го обясня по друг начин. Не е толкова притиснат в ъгъла че да е изпушил съвсем...а и не му е в стила.
Не съм голям оптимист, нищо че жълтото си трае, ама и то често си е албански реотан и после изведнъж..
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by volaswap Пет Яну 14, 2022 1:07 pm

pipbel написа:

E кога да ги пълня, когато са на ATH ли...тая работа е за бай Едко Smile
Заложил съм ордерите на нива между 4 и 12-13% под пазарните сега, средно на 8%...като се има предвид че и сега наско е почти на толкова от върха си.

Всички ще са ми нови позиции, ако стане, с изкл. на msft дето ще ми е само добавка.

If the Russians invade see 20% discount

volaswap

Брой мнения : 639
Join date : 16.11.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пет Яну 14, 2022 12:39 pm

пич написа:TSLA на 950 $ ли я чакаш, т.е общата презумпция е, че ще има още спад на технологичните книжа, респ. на Nasdaq

E кога да ги пълня, когато са на ATH ли...тая работа е за бай Едко Smile
Заложил съм ордерите на нива между 4 и 12-13% под пазарните сега, средно на 8%...като се има предвид че и сега наско е почти на толкова от върха си.

Всички ще са ми нови позиции, ако стане, с изкл. на msft дето ще ми е само добавка.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by пич Пет Яну 14, 2022 10:43 am

TSLA на 950 $ ли я чакаш, т.е общата презумпция е, че ще има още спад на технологичните книжа, респ. на Nasdaq

пич

Брой мнения : 114
Join date : 14.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пет Яну 14, 2022 9:44 am

Чакала...все някъде нещо би трябвало да намажа.
Обмислям евентуално да вдигна 5$ тези на видията и SE, според зависи.

NVDA 250$
SE 160
APPS 48
TTD 68
TSLA 950
NKE 140
MSFT 290
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by пич Пет Яну 14, 2022 9:19 am

взех тази сутрун малко майкрософтки (вече приключвам с тях), но в евро 266 € (при курс 1€=1.1470 $), мисля че еврото би трябвало да пада, щом щатите покачват лихвите, а ЕЦБ изостава с покачването на лихвите (ама те няма да се разберат с тия лихви заради южните страни, набълбукани с дългове)

пич

Брой мнения : 114
Join date : 14.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 12 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 12 от 48 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 30 ... 48  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите