Инвестиции на борсата
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NYSE (daily chat)

+8
Intint
svilen_k
Никола20
jori
пич
ED
pipbel
Money (Admin)
12 posters

Страница 40 от 48 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 44 ... 48  Next

Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty RELATIVE Strength

Писане by ED Чет Окт 28, 2021 11:18 am

Старите хора казват да не се дават <непотърсени> съвети, но все пак ще си позволя да споделя един подход, който ме предпазва да НЕ робувам на имена, а да държа капитала в най-добре представящите се компании.
За да вляза в дадена компания искам да имам колкото се може повече шансове на моя страна. Един от критериите е дали дадената компания се представя по-добре от пазара или НЕ. Ако се представя по-добре, шансовете са че ще продължи за дълъг период от време. Същото важи в обратна посока.
Ако ви е интересно потърсете Relative Strength в гугъл. Най-лесния и нагледен начин е като сравнявате един инструмент (избраната компания) спрямо друг (целия пазар например – SPY, QQQ или друг). Аз лично използвам VTI за сравнение.
От примера с MasterCard ще видите че е добре да сте били инвестирани в компанията, когато е изпреварвала целия пазар (2011-2014; 2017-2020). Аз лично предпочитам моите компании да се представят по-добре от пазара.

NYSE (daily chat) - Page 40 Ma10

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by svilen_k Чет Окт 28, 2021 8:34 am

Благодяря. Реално, не вярвам, че има фундаментален проблем. Ако трябва да съм честен, след тези разпродажби ми се струва не лош момент за вход, с по-дългосрочна перспектива. Ще помисля.

Новината за разследването май допълнително увеличи спада до към $216-217.

От fintech май няма големи заплахи, някои си партнират с V и MA и издават карти. Чудя се как компании от типа "buy now, pay later" могат да повлияят. Освен че по-младото поколение явно ги харесва. Например, AFRM.

Подобни са ми наблюденията за SOFI и MQ отскоро.

Money написа:Ако искаш да играеш чист моментум, изчакай да тръгне нагоре по-стабилно.

Ако си по-фундаментален и искаш МА или Виза, значи не вярваш, че има фундаментален проблем с бизнес модела им, смяташ че това е просто едно консервативно изказване на СЕО-то и значи трябва да взимаш сега.
svilen_k
svilen_k

Брой мнения : 5
Join date : 18.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Сря Окт 27, 2021 9:51 pm

Ако искаш да играеш чист моментум, изчакай да тръгне нагоре по-стабилно.

Ако си по-фундаментален и искаш МА или Виза, значи не вярваш, че има фундаментален проблем с бизнес модела им, смяташ че това е просто едно консервативно изказване на СЕО-то и значи трябва да взимаш сега.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Сря Окт 27, 2021 9:47 pm

С други думи ме питаш дали ще пада още и къде е дъното на V и MA?

Падането се обяснява с по-лошия guidance за 2022 от очакваното. Което всъщност не е чак толкова сташно. Където са продажбите за $28.8 billion там са и за $28.5 billion. Но анализаторите може и още да намалят. Нямам Блумбърг да видя най- най-прясната ивформация. Koyfin все още дава същите прогнози които ги имаше от преди последния отчет.

MarketWatch написа:For the fiscal first quarter, Visa expects net revenue growth in the high-teens percentage range and operating-expense growth in the mid teens, assuming that current trends continue.

The company also shared the “assumptions” that it’s making in its internal planning, including that, for cross-border travel, “the recovery under way continues steadily through fiscal-year 2022 to reach 2019 levels in the summer of 2023,” Prabhu said on the earnings call.

“These assumptions result in high end of mid-teens net revenue growth for fiscal-year 2022,” he continued. That includes over half a point of negative impact from the strengthening dollar.

That commentary was weaker than some analysts expected. The FactSet consensus called for fiscal 2022 revenue of $28.8 billion as of Sept. 30, which implied expectations for 19.5% growth. Even after a net of 10 analysts cut their forecasts following Visa’s earnings call, the FactSet consensus now stands at $28.5 billion, which implies 18.3% growth.


Но всъщност големият въпрос е дали няма нещо повече от леко намален и консервативен outlook. Аз лично леко се притеснявам целият сектор на плащанията да не бъде разтърсен от нови fintechs. От друга старана, повечето fintechs не правят нищо, което да застраши Виза и МА. Даже напротив, ползват инфраструктурата им и увеличават оборота на картовите компании. Но според мене риск, макар и малък, има и трябва да се следи какво се случва.    

MarketWatch написа:The commentary “raised debates on whether the guide was conservative or other issues are pressuring Visa’s business” such as pricing and incentives, Wolfe Research analyst Darrin Peller wrote. He sees the outlook “as conservative on macro assumptions” but noted that the implied increases in incentives, excluding travel, “are largely in-line with historic trends.”

The revenue forecast also struck Wedbush analyst Moshe Katri as “conservative,” and he keyed in on some of the big themes that Visa executives discussed on the call, including a growing number of fintech players that make use of Visa technology as well as the continued expansion of the company’s value-added-services business.


Освен това сега видях, че DoJ почват ново разследване срещу Виза и не знам дали това също не е изиграло допълнителна роля за сурването.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by svilen_k Сря Окт 27, 2021 8:34 pm

От друга страна, от доста време следя MA и V, но основно MA. (Имах V, но се разделих с тях при цени около $209, та следя за някакъв вход...).

V повлече MA днес, явно...

Технически, виждам тестване на скорошни съпорт линии при MA. Money, според теб, какви ценови нива биха били подходящи за вход, предвид текущите развития?

Отчетът на MA ще е на 28 октомври 2021г.

Money написа:Това го писах вчера. На пазара понякога му трябва малко време да се освести...

MSFT са вече на +4.48%
GOOGL +4.40%

Гледам, че ADP днес са още нагоре и на нов ATH. HD, LOW, SPGI, UNH и UNP са всичките и те на ATH. Отделно се кефя, че и LLY продължават нагоре и днес, макар без ATH, но пък те толкова катериха, че сега е окей да си дават малко почивка.


За LMT много не ми пука, понежа са ми малки. Но V и MA много неприятно падат и то с много. А те са ми големи позиции. И честно казано очаквах много по-добър перформънс.
svilen_k
svilen_k

Брой мнения : 5
Join date : 18.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by пич Сря Окт 27, 2021 7:53 pm

Технологичния индекс Nasdaq 100 продължава да бичи нагоре към превземане на 16 000, малко неочаквано, предвид многото приказки , че при покаване на лихвите ще падат тех.фирмите (поради по-високия дисконтов фактор).

пич

Брой мнения : 114
Join date : 14.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Intint Сря Окт 27, 2021 6:57 pm

svilen_k написа:Е MSFT пак е що-годе добре - АТН, трябва да сме доволни.

Лично очаквах по-голям скок в цената на GOOGL... отчета просто изкърти...

NVDA и аз я наблюдавах и взех при dip-а в края на септември. Надявам се на добри резултати и реакция поне като при AMD.

Money написа:Видях я Nvidia-та. Много ме е яд, че не взех когато се беше спихнала. В уочлиста ми е и само се ядосвам  NYSE (daily chat) - Page 40 1f603

Не съм чел и аз подробности за отчета на LMT, но падането беше феноменално. Добре че към края на сесията малко се оттласна от дъното за деня. И за LMT ме е яд защото имах сериозни намерения да ги разкарам на $391-92, ама аз чаках $395-400. Да ме пита човек защо.

Гугъл и те са надолу с 1.26% в афтърмаркета. Майкрософт и Виза имат добри отчети, но не мърдат.

Само SPGI дръпнаха по-стабилно. Това ми е и най-голямата позиция от изброените. Реално 10х по-голяма от LMT и над двойно повече от Гугъл.

P.S. В TSLA съм от август 2020г. с най-голяма тежест и от септември в ENPH, като при ENPH все още обмислям на каква цена да е изходът.
Браво ти си хванал, доста печвливши компании

Intint
Admin

Брой мнения : 65
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Сря Окт 27, 2021 5:19 pm

Това го писах вчера. На пазара понякога му трябва малко време да се освести...

MSFT са вече на +4.48%
GOOGL +4.40%

Гледам, че ADP днес са още нагоре и на нов ATH. HD, LOW, SPGI, UNH и UNP са всичките и те на ATH. Отделно се кефя, че и LLY продължават нагоре и днес, макар без ATH, но пък те толкова катериха, че сега е окей да си дават малко почивка.


За LMT много не ми пука, понежа са ми малки. Но V и MA много неприятно падат и то с много. А те са ми големи позиции. И честно казано очаквах много по-добър перформънс.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by svilen_k Сря Окт 27, 2021 3:04 pm

Е MSFT пак е що-годе добре - АТН, трябва да сме доволни.

Лично очаквах по-голям скок в цената на GOOGL... отчета просто изкърти...

NVDA и аз я наблюдавах и взех при dip-а в края на септември. Надявам се на добри резултати и реакция поне като при AMD.

Money написа:Видях я Nvidia-та. Много ме е яд, че не взех когато се беше спихнала. В уочлиста ми е и само се ядосвам  NYSE (daily chat) - Page 40 1f603

Не съм чел и аз подробности за отчета на LMT, но падането беше феноменално. Добре че към края на сесията малко се оттласна от дъното за деня. И за LMT ме е яд защото имах сериозни намерения да ги разкарам на $391-92, ама аз чаках $395-400. Да ме пита човек защо.

Гугъл и те са надолу с 1.26% в афтърмаркета. Майкрософт и Виза имат добри отчети, но не мърдат.

Само SPGI дръпнаха по-стабилно. Това ми е и най-голямата позиция от изброените. Реално 10х по-голяма от LMT и над двойно повече от Гугъл.

P.S. В TSLA съм от август 2020г. с най-голяма тежест и от септември в ENPH, като при ENPH все още обмислям на каква цена да е изходът.
svilen_k
svilen_k

Брой мнения : 5
Join date : 18.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Вто Окт 26, 2021 11:14 pm

Видях я Nvidia-та. Много ме е яд, че не взех когато се беше спихнала. В уочлиста ми е и само се ядосвам  NYSE (daily chat) - Page 40 1f603

Не съм чел и аз подробности за отчета на LMT, но падането беше феноменално. Добре че към края на сесията малко се оттласна от дъното за деня. И за LMT ме е яд защото имах сериозни намерения да ги разкарам на $391-92, ама аз чаках $395-400. Да ме пита човек защо.

Гугъл и те са надолу с 1.26% в афтърмаркета. Майкрософт и Виза имат добри отчети, но не мърдат.

Само SPGI дръпнаха по-стабилно. Това ми е и най-голямата позиция от изброените. Реално 10х по-голяма от LMT и над двойно повече от Гугъл.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Вто Окт 26, 2021 4:52 pm

NVDA  Just beautiful Smile

Mишо, що стана с локхийда, че нема време да чета...гледам и моите ртх надолу, ама поне 5но по малко
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Нетфликс

Писане by ED Вто Окт 26, 2021 4:33 pm

NFLX също кърти

Обаче ми се струва че който напазарувал това е.
Тесларите взеха да ме притесняват. Такива параболични покачвания не са надобре. Най-доброто катерене е спокойното

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Вто Окт 26, 2021 3:05 pm

Money написа:Честито на ED.


Tesla has become the first carmaker to be valued at $1tn after rental group Hertz said it had ordered 100,000 Tesla Model 3 sedans to electrify its fleet.

Това ми е съмнително, обаче. Оценката на Тесла е безумна за моя вкус.


Сега един здравословен спад ще е добре за добавяне.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Вто Окт 26, 2021 2:59 pm

Money написа:
Интересно и AMD какво ще направят.

В investor-а имаше човек, който повтаряше до припадък и с абсолютна убеденост как INTC ще скачат, а AMD ще падат... и то си спомням, че това го разправяше точно в началото на април. А то какво стана...  NYSE (daily chat) - Page 40 1f604

LONG от $110.

Датите околко отчетите не са подходящи за търгуване, но съм с добър буфер, така че ще кротя.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Вто Окт 26, 2021 12:52 pm

Всъщност Лилито са пуснали отчета докато пиша. Отчета не е лош, 18% увеличение на продажбите. Non-GAAP EPS-а също доста впечатляващо нагоре с 38%. Акциите са нагоре с 2% в предварителната.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Вто Окт 26, 2021 12:41 pm

Днес ще има доста отчети. Аз лично чакам на LLY, LMT и SPGI преди отварянето на пазара и GOOGL, MSFT и V след затварянето.


***

Интересно и AMD какво ще направят.

В investor-а имаше човек, който повтаряше до припадък и с абсолютна убеденост как INTC ще скачат, а AMD ще падат... и то си спомням, че това го разправяше точно в началото на април. А то какво стана...  NYSE (daily chat) - Page 40 1f604
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пон Окт 25, 2021 10:11 pm

При продажбите Фейсбук са под очакванията, но пазарът явно не се впечатлява за сега и акцията катери.

Facebook reported earnings after the bell. Here are the results.

Earnings: $3.22 vs $3.19 per share expected by analysts, according to Refinitiv.
Revenue: $29.01 billion vs $29.57 billion expected by analysts, according to Refinitiv.
Wall Street is also watching several other key numbers from Facebook.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пон Окт 25, 2021 7:59 pm

Честито на ED.


Tesla has become the first carmaker to be valued at $1tn after rental group Hertz said it had ordered 100,000 Tesla Model 3 sedans to electrify its fleet.




Това ми е съмнително, обаче. Оценката на Тесла е безумна за моя вкус.

NYSE (daily chat) - Page 40 7360a010
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Пон Окт 25, 2021 7:41 pm

Хмм, приятно е чувството да видиш в ALERT-а (GAP UP за деня) две от компаниите в портфейла Smile

NYSE (daily chat) - Page 40 Gap_up10

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пон Окт 25, 2021 3:19 pm

Money написа: Не забравяй и рекордия buyback.

Докато го има.
Че на "демократичните" ти приятелчета им е трън в очите и са се прицелили и в него. Чудят се вече откъде ли не да цоцат....
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Пон Окт 25, 2021 2:20 pm

По-скоро ще е нагоре седмицата. Но прогнозите на седмична база са доста рисковани. Тази седмица чакаме някои ключови отчети - на Амазон, Гугъл, Майкрософт, Епъл и Фейсбук. Тези са с много голямо тегло в S&P 500.

От Дау чакаме Caterpillar, Coca Cola, Boeing и McDonald's.

Аз също като intint съм доста булиш за месеците до края на годината. Не забравяй и рекордия buyback. Бях постнал материалче за това.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Intint Пон Окт 25, 2021 1:35 pm

пич написа:Kak я виждате тази седмица, гледам май са се нагласили за ръст тази седмица

Даже до края на годината, 95% в акции съм аз

Intint
Admin

Брой мнения : 65
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 40 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 40 от 48 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 44 ... 48  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите