Инвестиции на борсата
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NYSE (daily chat)

+8
Intint
svilen_k
Никола20
jori
пич
ED
pipbel
Money (Admin)
12 posters

Страница 41 от 48 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 44 ... 48  Next

Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Intint Пон Окт 25, 2021 1:35 pm

пич написа:Kak я виждате тази седмица, гледам май са се нагласили за ръст тази седмица

Даже до края на годината, 95% в акции съм аз

Intint
Admin

Брой мнения : 65
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by пич Пон Окт 25, 2021 12:28 pm

Kak я виждате тази седмица, гледам май са се нагласили за ръст тази седмица

пич

Брой мнения : 114
Join date : 14.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money (Admin) Пон Окт 25, 2021 12:09 am

@пич Най-добре си стой дълъг на S&P 500. Всички индикации са за още нагоре идните седмици.



Of the 117 companies in the S&P 500 that have reported earnings to date, 84% posted numbers that beat expectations, according to Refinitiv. S&P 500 companies are expected to grow profit by about 35% in the third quarter.

“Rising tide of earnings is lifting all the boats and adding fuel to the bull market fire,” said Anu Gaggar, global investment strategist at Commonwealth Financial Network. “The 3Q earnings season is off to a strong start despite concerns about supply bottlenecks and labor shortages.”
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money (Admin) Нед Окт 24, 2021 10:23 am

Днес печелиш, ED.

NYSE (daily chat) - Page 41 10284410


Що се отнася до Белгия, ти може би се бъркаш с това, че бях аз около три години в UK, от края на 2017 до април 2020.
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Съб Окт 23, 2021 6:37 pm

Money написа:

@ED Да това е логично обяснение. Минито има пряко сили 150км пробег. Забележи обаче, че хората с пари, които си държат на Мини пак си го купуват въпреки, че хич не е далавера. Не виждам да вървим към свят, в който има само един автомобилостроител.

Що чиниш в Брюксел? Да не ти омръзна американската мечта?

За колите ще има различни производители но ще останат малко стари, няколко китайски и каквото оцелее.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Съб Окт 23, 2021 4:34 pm

Ако някой има акции във Фейсбук, може би сега е момента да продаде част от тях.


FT написа:Facebook struggles to appeal to younger users
Internal documents show that the number of US Facebook users under 30 is in decline and that Instagram, which has been phenomenally popular since being bought by Facebook in 2012 for $1bn, appears to be reaching the limits of its growth among younger users in key markets, raising serious questions about the company’s future. The company’s solutions to its growth challenges — encouraging users to open multiple accounts — is causing technical, reputational and legal headaches. In particular, Facebook seems to be struggling to accurately count how many real users its services have.


@ED Да това е логично обяснение. Минито има пряко сили 150км пробег. Забележи обаче, че хората с пари, които си държат на Мини пак си го купуват въпреки, че хич не е далавера. Не виждам да вървим към свят, в който има само един автомобилостроител.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Съб Окт 23, 2021 12:08 pm

Money (Admin) написа:Най-после да видя Тесла да се зарежда… забележи обаче, че Теслите са само 50% от зареждащите се коли на тази улица

NYSE (daily chat) - Page 41 4bae8a10
NYSE (daily chat) - Page 41 Dc04c510

С голям пробег са Теслите и нямат нужда от ежедневно зареждане особено в Европа където разстоянията са много по-малки Wink

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Съб Окт 23, 2021 11:02 am

Откъм инвестиционна философия, за мене е окей да пропусна Тесла и още един куп други модерни неща, за които не съм убеден. Ако реша да взимам, че ти кажа, но се съмнявам, освен ако Тесла не паднат със 75%, което също не вярвам да стане.

По-скоро може да се убедя да продам VOW, но за сега не мисля да го правя.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Съб Окт 23, 2021 10:48 am

Money написа:Няма място за сравнение с Амазон обаче. Амазон през 2001 година продаваха само книги и компактдискове и то предимно в САЩ. Т.е. пред Амазон потенциално стояха необятните пазари за продажба на дребно във почти всички други сектори и държави. Sears на този фон са капка в морето.

При Тесла положението е съвсем различно. Пазарът на автомобили е глобален, играчите се знае кои са, десетина големи концерна, и Тесла вече се търгува на цена равна на почти всички други взети заедно. Ако искаш да направиш правилната аналогия, представи си през 2001 Амазон да се търгува на цената на всички големи вериги магазини за електроника, дрехи, музика и каквото си помислиш (с някои малки изключения като Home Depot и Lowe's). Т.е. Амазон да се търгуваше на 200х по-висока цена. Т.е. примерно на $1800 при сегашния сплит. Щеше ли това да е добра сделка?

ED, ти и сам дори разбираш, че upside-а на TSLA е лимитиран. Нали бе казал, че на $1200 продаваш. За какво спорим изобщо... Не трябва да забравяме, че говорим за конкретни акции и техните оценки, а не за светлото бъдеще. Никой не спори, че пред Тесла се очертава добро бъдеще.

ED написа:
pipbel написа:

Your simplistic analogy is like 60 Minutes interview of Amazon executive back in 2001:   "Amazon is worth 20% MORE THAN SEARS?!?!"  exclaimed 60 Minutes host with incredulity.   Remember Sears?  Yeah it was the Amazon of it's day, and now?....dead.  Creative destruction which benefits us all.

BINGO - Това е есенцията. Модела за всяка смяна на технология или бизнес модел. Старото дава път на новото и в крайна сметка фалира/умира

Сещам се за реакцията на Стив Балмър като го питат какво е мнението му за iPhone Smile

А за Стив Балмър какво да кажа. Примерът с legacy компанията Майкрософт не е много добър. Виж Майкрософт къде са сега, нека да им е зле. Между другото, като компания аз харесвам повече Майкрософт от поне 2016, макар че ги взех чак март 2020. И това няма нищо общо с предпочитанията ми като потребител. На мене всичко иначе ми е Епъл, а Майкрософт са ми малко безлични.

Виж, ти си си навил на пръста че Тесла не е за купуване защото била скъпа. Нямам намерение да те убеждавам в обратното. По-скоро когато и ти решиш да купуваш кажи, за да знам кога да излизам Smile
По същия наивен начин разсъждават и голяма част от VALUE инвеститорите.
Амазон е преминала през същата доза недоверие, подобно на Тесла и повярвай ми кумулативния пазар е много по-умен от теб и мен (и всеки умник в това число).
Тесла прави 50% ръст (и повече) годишно. Ще продължи с това темпо поне още 10 години. И сам можеш да си сметнеш каква ще е цената след 10 години.
Мен ме остави! Аз трейдвам около спадове и покачвания и ще продължа да го правя. Миналата година купувах от 170 и 480 и излязох на 800 средна. Сега отново съм вътре с таргет 1300-1500. Ако стигне до тези нива ще изляза с 100% ритърн от позицията за няколко мецеса.
Въпросът е каква е дългосрочната картина.
Миналата година се обзалагах във форума с някой от екземплярите неверници колко коли ще продадат за 2021ва. Оказва се че съм подценил Тесла със стотина хиляди (а смешника се надъхваше че няма начин да се правят такива ръстове особено за толкова големи компании). Ако искаш може да сложим един бас и с теб за след 5 години каква ще е пазарната капитализация на компанията? Ей така за бъзик. Който е по-близко до реалността получава уиски за сметка на другия?

Относно Майкрософт отново изпускаш есенцията!!! Стив балмър е типичния пример как разсъждават CEO-та на пазарните лидери в даден момент. Когато в тяхната ниша влязат нови играчи с коренно различна технология или бизнес модел ги подценяват, надсмиват се и си мислят че каквото е било ще продължи завинаги. Еволюцията в най-чиста форма, по-адаптивния оцелява за сметка на по-големия. Някога пазарни лидери са били - Нокия, Кодак, Сиърс, Блок бъстър, Ексон, Форд, Тойота и много други. В следващия момент ... GONE Rolling Eyes

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money Съб Окт 23, 2021 9:11 am

Няма място за сравнение с Амазон обаче. Амазон през 2001 година продаваха само книги и компактдискове и то предимно в САЩ. Т.е. пред Амазон потенциално стояха необятните пазари за продажба на дребно във почти всички други сектори и държави. Sears на този фон са капка в морето.

При Тесла положението е съвсем различно. Пазарът на автомобили е глобален, играчите се знае кои са, десетина големи концерна, и Тесла вече се търгува на цена равна на почти всички други взети заедно. Ако искаш да направиш правилната аналогия, представи си през 2001 Амазон да се търгува на цената на всички големи вериги магазини за електроника, дрехи, музика и каквото си помислиш (с някои малки изключения като Home Depot и Lowe's). Т.е. Амазон да се търгуваше на 200х по-висока цена. Т.е. примерно на $1800 при сегашния сплит. Щеше ли това да е добра сделка?

ED, ти и сам дори разбираш, че upside-а на TSLA е лимитиран. Нали бе казал, че на $1200 продаваш. За какво спорим изобщо... Не трябва да забравяме, че говорим за конкретни акции и техните оценки, а не за светлото бъдеще. Никой не спори, че пред Тесла се очертава добро бъдеще.

ED написа:
pipbel написа:

Your simplistic analogy is like 60 Minutes interview of Amazon executive back in 2001:   "Amazon is worth 20% MORE THAN SEARS?!?!"  exclaimed 60 Minutes host with incredulity.   Remember Sears?  Yeah it was the Amazon of it's day, and now?....dead.  Creative destruction which benefits us all.

BINGO - Това е есенцията. Модела за всяка смяна на технология или бизнес модел. Старото дава път на новото и в крайна сметка фалира/умира

Сещам се за реакцията на Стив Балмър като го питат какво е мнението му за iPhone Smile

А за Стив Балмър какво да кажа. Примерът с legacy компанията Майкрософт не е много добър. Виж Майкрософт къде са сега, нека да им е зле. Между другото, като компания аз харесвам повече Майкрософт от поне 2016, макар че ги взех чак март 2020. И това няма нищо общо с предпочитанията ми като потребител. На мене всичко иначе ми е Епъл, а Майкрософт са ми малко безлични.
Money
Money

Брой мнения : 990
Join date : 17.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money (Admin) Пет Окт 22, 2021 9:32 pm

пич написа:Ще има оттегляне при Dow около 800-1000 пункта, така ми изглежда, говорят ми го звездите ...

Възможно е, но това ще е съвсем леко връщане. Ако търсиш удобен момент за вход, предния спих беше добър момент. Проблемът е, че чакаме спиха да дойде, но като дойде се появяват страхове и го изпускаме.

В края на годината почти сигурно ще има и коледно рали и индексите ще направят ATH.

Според мене страховете за икономиките на DM са силно преувеличени, а акциите реално нямат алтернатива. Имаме крива на доходоностността, която става все по-стръмна, а това е положителен индикатор. Също и ликвидността ще си остане много висока дори и с тейпъринга.

***

Между другото аз и днес съм на ATH.

UNP, UNH, JPM, HD, LOW са ми на ATH. От тези UNP ми е най-голямата позиция и те дръпнаха най-много днес. SPGI също са близо до нов връх и мисля, че е въпрос на дни да го направи.
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by пич Пет Окт 22, 2021 9:17 pm

Ще има оттегляне при Dow около 800-1000 пункта, така ми изглежда, говорят ми го звездите ...

пич

Брой мнения : 114
Join date : 14.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money (Admin) Пет Окт 22, 2021 7:16 pm

Най-после да видя Тесла да се зарежда… забележи обаче, че Теслите са само 50% от зареждащите се коли на тази улица

NYSE (daily chat) - Page 41 4bae8a10
NYSE (daily chat) - Page 41 Dc04c510
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money (Admin) Пет Окт 22, 2021 4:49 pm

Радвай се, че не взе на $19 и не продаде на $11. Защото и този сценарий го имаше потенциално Laughing

Много емоция и нерви за трохи — that’s not my cup of tea.
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пет Окт 22, 2021 4:15 pm

Money (Admin) написа:Ахахаха, Пип, леко да те подразня тука ; ) Ако беше влязъл ва банк сега щеше да можеш да направиш ранно пенсиониране на собствен остров Laughing

Какъв вабанк бе, само 7-8% свободен кеш дето имах под ръка да бях сложил на средна 14-15$ и за 1 ден портфейла ми щеше да се удвои.
До 160 стигна преди малко...

ПС Аз поне някакви трохи от трапезата събрах, ти си още по зле, хем бях ви информирал съвсем навреме. Типичен пример си за рекламата на Ицо Стоичков...нали знаеш, който не играе....

PS2 Докато го напиша горното и гелдам "добрите" дошли, вече станало двуцифрено. Айде чао засега...
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money (Admin) Пет Окт 22, 2021 3:35 pm

NYSE (daily chat) - Page 41 D9562810Ахахаха, Пип, леко да те подразня тука ; ) Ако беше влязъл ва банк сега щеше да можеш да направиш ранно пенсиониране на собствен остров Laughing
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money (Admin) Пет Окт 22, 2021 1:39 pm

Ми нормално, по принцип смятам, че си човек в акъла си. Ама май си по-хазартен отколото мислех до скоро. Пак доста повече си сложил, отколкото предполагах. terziev помниш ли колко взе от GME? Четири акции  NYSE (daily chat) - Page 41 1f602  

Изобщо не те виждах като меме сток трейдър...  NYSE (daily chat) - Page 41 1f61c Т.е. да се занимаваш с глупости.
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Пет Окт 22, 2021 11:45 am

Money (Admin) написа:
Иначе браво, добър късмет извади днес cheers

Kакво браво, какви 5 лева. Какъв късмет, всичко се разви според поста ми, както очаквах, макар че не мислех че още 1-я ден ще видим повече от х 2 х3.
Верно дейтрейдинга никога не ми е било сила, знам си, ама го отиграх като пълен дървар, гнусно ми е от мен самия, чувствам се ударен като с мокър парцал. Такива възможности много рядко се появяват на пазара. Гледах днес до 80 беше стигнало даже.
Всичко на всичко реализирах само 1.45% екстра печалба в/у портфейла си, мизерия, ми че то има дни с повече когато пазара е по щедър.
А ако бях бай енд холд и бях сложил поне тройно повече кеш, а не само 1.9% ( слаби топки) можеше ако продам преди малко на пазарна да си докарам 20-25% отгоре в/у целия портфейл. Смятай, прибрал съм не повече от 6-7% от потенциалния профит. Пълна скръб, ужасТ. Embarassed Crying or Very sad Crying or Very sad
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Спекулативни идеи

Писане by Money (Admin) Чет Окт 21, 2021 11:22 pm

Пип, този пост ти го местя в daily chat, че има оплакване, че темите са прекалено много  Laughing

Според мен наистина спекулативните идеи спокйно могат да се пускат в NYSE daily chat. Така или иначе в NYSE има доста такива. Като например TSLA  NYSE (daily chat) - Page 41 1f61c


by pipbel Today at 9:47 написа:


От инвестора де го пуснах преди малко.
Дори и Мишо може да облажи покрай Тръмп... Cool

https://techcrunch.com/2021/10/20/tr...-truth-social/

TRUTH Social app will be launched through a new company formed by a merger of the Trump Media and Technology Group and Digital World Acquisition Corp, listed on the Nasdaq, as per its statement.

Oй мале, поне половин хамерика ще иска се запише там.
Спака като го пуснат на борсата ще изригне за нула време в пъти.
Съчетано с едновременно шортене на твитъра....направо но брейнър си изглежда отвсякъде за правене на парички.



И моя отговор по същество:

Пип, Туитъра падна чак в AH трейдинга и то заради Snap, не заради тази пордена глупост на Тръмпа ; -)
Иначе браво, добър късмет извади днес cheers
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Чет Окт 21, 2021 4:53 pm

Да си споделя още едно разочарование Mad
На Tata Motor ($TTM) колко се назландисвах около 22$ и в крайна сметка не взех (деемит)

За сметка на това много добро представяне от AMD,CEPU,INOD,LTHM,M,TA,TSLA.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Чет Окт 21, 2021 4:50 pm

pipbel написа:

Your simplistic analogy is like 60 Minutes interview of Amazon executive back in 2001:   "Amazon is worth 20% MORE THAN SEARS?!?!"  exclaimed 60 Minutes host with incredulity.   Remember Sears?  Yeah it was the Amazon of it's day, and now?....dead.  Creative destruction which benefits us all.
[/quote]

BINGO - Това е есенцията. Модела за всяка смяна на технология или бизнес модел. Старото дава път на новото и в крайна сметка фалира/умира

Сещам се за реакцията на Стив Балмър като го питат какво е мнението му за iPhone Smile

https://www.youtube.com/watch?v=eywi0h_Y5_U

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Чет Окт 21, 2021 4:32 pm

Money (Admin) написа:Ето това е невероятно при UNP, business volume flat, а operating income нагоре с 20%. Не е за първи път…

 Operating revenue of $5.6 billion was up 13%. 24%
 Business volumes, as measured by total revenue carloads, were flat.
 Union Pacific’s 56.3% operating ratio improved 240 basis points. Higher fuel  improved to 56.4% from 56.9% in the prior-year quarter
prices negatively impacted the operating ratio by 140 basis points.
 Operating Income of $2.4 billion was up 20%. 26%
 The company repurchased 8.6 million shares in third quarter 2021 at an
aggregate cost of $1.8 billion.

На CSX са по добри Smile  дал съм в синъо.
За жалост и 2та атм пута не можаха да ми кихнат акции, все отскачаше, ама поне 260$ утеха си имам от тяхно име. По нанасетне ако спихнат малко пак може да пробвам.

vse пак си взех макар и малко, само 25бр току що.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 41 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 41 от 48 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 44 ... 48  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите