Инвестиции на борсата
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NYSE (daily chat)

+8
Intint
svilen_k
Никола20
jori
пич
ED
pipbel
Money (Admin)
12 posters

Страница 46 от 48 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47, 48  Next

Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by пич Чет Окт 14, 2021 9:57 am

Здравейте и от мен

пич

Брой мнения : 114
Join date : 14.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Чет Окт 14, 2021 9:32 am

Абе Мишо, крайно време е да отвориш политема както ти рекох.

Тук става интересно. Звучи ми като декларация за независимост...

“The United States wants to confront China. The European Union wants to engage China,” Mr. Le Maire, a close ally of President Emmanuel Macron of France, said in a wide-ranging interview ahead of the meetings. This was natural, he added, because the United States is the world’s leading power and does not “want China to become in a few years or in a few decades the first superpower in the world.”

Europe’s strategic priority, by contrast, is independence, “which means to be able to build more capacities on defense, to defend its own view on the fight against climate change, to defend its own economic interest, to have access to key technologies and not be too dependent on American technologies,” he said.

https://www.nytimes.com/2021/10/11/world/europe/france-us-differences-bruno-le-maire.html
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Чет Окт 14, 2021 9:13 am

Ъпгрейднах си аватара да подобря визията на форумО. Cool
Мишо махай негрото че ми загрозява мацетата
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money (Admin) Чет Окт 14, 2021 9:04 am

Вчера нещо рових в investor-a и случайно видях, че така съм бил казал преди месеци. Та викам, дай да съм последователен.

pipbel написа:Tова пък 12.7% как точно стигна до него...чудна работа  Surprised
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Чет Окт 14, 2021 8:55 am

Tова пък 12.7% как точно стигна до него...чудна работа Surprised
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money (Admin) Чет Окт 14, 2021 8:28 am

Това търся и аз, само че аз търся такива, които вече растат и имат печалби. Печалбите в далечното бъдеще не ме блазнят. Плюс трябва да имат сериозно конкурентно предимство. И да е сравнително сигурно, че ще растат още дълги години. Пример взех Nike през 2017 (документирано в investor.bg, тема NYSE) и сега са 3х нагоре.

ED написа:Търся компании, които показват че са готови да растат, търся подходяща цена за влизане и ги държа докато имат „правилното“ поведение.


Компанията или акцията? Защото тя компанията може да е супер и да се движи много добре, но акцията не. Мене по-малко ме интересува акцията и много повече самата компания. Поради което и се смятам много повече за инвеститор и много по-малко за спекулант.

ED написа:Не виждам смисъл да влизам в компания която едва се движи.


Това не го търся аз. Таргетирам минимум 12.7% процента средна възвръщаемост върху целия портфейл за дълъг период.  

ED написа:За единица време търся максимална възвращаемост.


***

И една уговорка накрая, не те убежавам да правиш като мене. Нито казвам, че твоят подход е грешен. Има различни инвестиционни философии от които могат да се правят пари. Дори виждам защо макрото не ти е интересно. С моментум човек може да прави пари без изобщо да се интересува или разбира макрото.
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Чет Окт 14, 2021 7:42 am

pipbel написа:
Гледам (както се и очаква) си доста булиш на теслАта, нищо ново. Ама 50% растеж оттук насетне - трудна работа ми се чини. Доста големи станаха.... Кака ти що кешира напоследък няколкостотин милки от акцията ?
Иначе аз от ЕВ сектора продължавам да си държа част от xpev, a и от nio облажвам с путове. Там растежа по продължително мисля че ще е над 50%..въпрос на кап, а и тях ккп не ги закача, само за консолидации мрънкат, ма то си е естествено, да станат по големи играчи.
Моята философия (подкрепена от историческа статистика) е „Winner takes all“! Очевидния водач в ЕВ е Тесла, всички останали ще драпат да ги стигнат, но това което ще видим е голям брой фалити на стартъпи (ще останат 1-2 на континент) и консолидация както казваш. От установените днес ще останат двама трима.

pipbel написа:
PS Ти наистина ли си се превърнал в моментум суинг трейдър или само като допълнение към по дългосрочен портфейл?
Класификациите са ми малко странни. Имам две сметки, като активната е по-интересна разбира се. Търся компании, които показват че са готови да растат, търся подходяща цена за влизане и ги държа докато имат „правилното“ поведение.
BIDU например ги държах 5 месеца (октомври-февруари)
FTCH 8 месеца (юни - март)
Търся тренд, добри продажби и моментум. Не виждам смисъл да влизам в компания която едва се движи. За единица време търся максимална възвращаемост.
В последно време проспах петролните, ама здраве да е.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Негрото

Писане by Money (Admin) Сря Окт 13, 2021 10:29 pm

Хаха, Пип, чудя как до сега нищо не си казал за "опушения" ми аватар  Laughing    Специално съм го сложил да те дразня ;-)

Добра идея за полит-темата :-)

А ти не искаш ли да си админ? То това не те задължава нищо да правиш, но ги имаш правата да триеш и гониш от форума ако някой те дразни. E, освен мене, де. Laughing
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Сря Окт 13, 2021 10:23 pm

Щом искаш да подобриш изгледа махни това негро там дето си се идентифицирал с него. Стряска ме Very Happy сложи нещо по секси...

Можеш да отвориш и нова политтема та в свободното време да си се джафкаме там на воля с тебе.... Wink

И що си ме именувал админ бе... Sad
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money (Admin) Сря Окт 13, 2021 10:05 pm

Ама точно затова го гледам макрото. И същите неща ме интересуват. Колко ще купува Феда, дали ще прави тейпъринг и кога, лихви, особено дългосрочните. Всичко това си е чисто макро и зависи от инфлация, безработица, ръст на доходите и т.н.

Бях убеден, че и ти се интересуваш, ама нещо не се разбираме. Пък ако не се интересуваш, значи презюмираш, че нищо няма да се промени, което обаче не е хубаво да се презюмира.

И най-важният въпрос наистина е: иде ли стагфлация от сорта на 1970-те. Убеден съм, че няма такова нещо и затова не е страшно. Другият проблем е Федът да не направи грешка. Не са маловажни неща. За моментум трейдър също са много важни.  


ED написа:ммм да, натам отиват нещата. миналата и тази година беше вакханалия с толкова ликвидност, помощи и ниски лихви. Много си се разглезил - няма и 10% корекция и се оплакваш Very Happy

ED написа:
За мен е достатъчно да знам голямата картина – ликвидност от ЦБ, лихвена политика и евентуално фискални стимули. От тук насетне задълбаването и опита да се предвижда какво би се случило при една или друга хипотеза е загуба на време.
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Бутон END - тенкс и от мене

Писане by Money (Admin) Сря Окт 13, 2021 9:59 pm

ED, добре че си ти да ни светнеш.

@pipbel Ако знаех как бих го направил по дефолт да е както в investor-а, защото и мене ме дразнеше скролването. Доста ръчках в настройките и не намерих как се прави. Но този бутон END на първо време ще свърши работа. Инак искам да подобря изгледа на форума ама съм новак в този занаят.


Последната промяна е направена от Money на Сря Окт 13, 2021 10:06 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Сря Окт 13, 2021 9:46 pm

Tенкс ЕД, доста облекчава задачката.

Гледам (както се и очаква) си доста булиш на теслАта, нищо ново. Ама 50% растеж оттук насетне - трудна работа ми се чини. Доста големи станаха.... Кака ти що кешира напоследък няколкостотин милки от акцията ?
Иначе аз от ЕВ сектора продължавам да си държа част от xpev, a и от nio облажвам с путове. Там растежа по продължително мисля че ще е над 50%..въпрос на кап, а и тях ккп не ги закача, само за консолидации мрънкат, ма то си е естествено, да станат по големи играчи.
Също добра подсказка за asml. По едно време ми бяха на тракинглиста, ама съм ги заме под килима неуспявайки да хвана вход. Не съм голям разбирач по тях, ама доколкото си спомням от прочетеното тогава съм останал с впечатление че са трудно заобиколими.

PS Ти наистина ли си се превърнал в моментум суинг трейдър или само като допълнение към по дългосрочен портфейл ?
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Сря Окт 13, 2021 9:21 pm

pipbel написа:Мишо, нали си админ уж, я обърни темите обратно, най новите постинги да са отгоре, човек иначе трябва да скролва безкрайно нанадоле...

Ако си на PC, бутон END и си най-отдолу или стрелката в началото на мненията:

NYSE (daily chat) - Page 46 Pc10

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Сря Окт 13, 2021 9:11 pm

pipbel написа:

Прав си, воистина и бая се задълбава в макрото Мишоков. Ма да си пише де...всяка гледна точка е полезна.
Да, голямата картина е важна. Проблема с това подчертаното обаче напоследък е че се очертава купичката да ни я вземат. Още по зле е че вероятно това ще стане координирано или не, но и от страна на фед и на ЕЦБ. Предния път като феда почна тейпъринга поне ЕЦБ баш тогава почна да наводнява с ликвидност, сега не е така...
Неслучайно и индексите са зациклили и стагнират. В един от най дългите периоди сме на такива без нов АТХай. И може да стане бая по дълъг.

ммм да, натам отиват нещата. миналата и тази година беше вакханалия с толкова ликвидност, помощи и ниски лихви. Много си се разглезил - няма и 10% корекция и се оплакваш Very Happy

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Сря Окт 13, 2021 8:47 pm

Мишо, нали си админ уж, я обърни темите обратно, най новите постинги да са отгоре, човек иначе трябва да скролва безкрайно нанадоле...
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by pipbel Сря Окт 13, 2021 8:38 pm

ED написа:

Не оставай с впечатление, че не уважавам макро анализа. Както каза, много е интересен за интелектуална мастурбация, но няма кой знае каква практическа стойност. За мен е достатъчно да знам голямата картина – ликвидност от ЦБ, лихвена политика и евентуално фискални стимули. От тук насетне задълбаването и опита да се предвижда какво би се случило при една или друга хипотеза е загуба на време.

Охо, и ти си вече тук. Добре дошъл !

Прав си, воистина и бая се задълбава в макрото Мишоков. Ма да си пише де...всяка гледна точка е полезна.
Да, голямата картина е важна. Проблема с това подчертаното обаче напоследък е че се очертава купичката да ни я вземат. Още по зле е че вероятно това ще стане координирано или не, но и от страна на фед и на ЕЦБ. Предния път като феда почна тейпъринга поне ЕЦБ баш тогава почна да наводнява с ликвидност, сега не е така...
Неслучайно и индексите са зациклили и стагнират. В един от най дългите периоди сме на такива без нов АТХай. И може да стане бая по дълъг.
pipbel
pipbel
Admin

Брой мнения : 419
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Сря Окт 13, 2021 8:03 pm

Money написа:

За мене повечето от тези неща са спекулативни. През 2017 спорих с един друг пич, който също като мене е акционер в Гугъл. Той изтъкваше, че Гугъл са супер компания заради Waymo и other bets. Аз му казах, че Гугъл са си чисто в интернет реклмата и cloud computing и всичко друго е спекулация. Казах му и че съм в GOOGL защото само перспективата им в рекламата е достатъчна и тя генерира печалбите и растежа. Другото е готино и пожелателно, но не влиза в сметките ми, когато решавам да ли да hold-вам GOOGL (което аз все още правя).

Та същата работа и с Тесла. Гледай какво правят, а не какво хипотетично може би ще направят... някога. Тези хипотетичните неща може и някой друг да успее да ги направи. Не се знае.

Това заглавие в FT от завчера показва какво и аз мисля:

Tesla: ‘full self-driving’ is self-defeating hype

https://www.ft.com/content/276c7446-3c5e-44d9-80b5-0f953e788b87

Point is - растеж от 50% годишно правят (и ще продължат) само от авто производството. Другите линии са като дългосрочна опция.
Не гледай какво пишат по вестниците (имаш слабост към официозите), а си направи труда да видиш какво е обещано от 2008ма и какво изпълнено.
Всеки иноватор е гледан с насмешка и скетицизъм, без изключение.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by ED Сря Окт 13, 2021 7:46 pm

Money написа:
Макрото ще се опитам до колкото може да го държа в другата тема. Но то е неизбежно. 60-70% от нещата, които се коментират в FT Markets са Макро под една или друга форма. Всеки път, когато обдъждаме дали S&P 500 ще се срине всъщност говорим за Макро. И дори тези, които отричат Макрото пак са в него, искат или не искат :-)

Освен това Макрото е интересна тема за дискусия. Дори да е само една интелектуална мастурбация.

Не оставай с впечатление, че не уважавам макро анализа. Както каза, много е интересен за интелектуална мастурбация, но няма кой знае каква практическа стойност. За мен е достатъчно да знам голямата картина – ликвидност от ЦБ, лихвена политика и евентуално фискални стимули. От тук насетне задълбаването и опита да се предвижда какво би се случило при една или друга хипотеза е загуба на време.

ED

Брой мнения : 359
Join date : 11.10.2021

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money (Admin) Сря Окт 13, 2021 7:44 pm

Днес се кефя на NKE. В другия писах, че добявам Nike на $149.64 на 24 септември.

Изкефи ме и SAP днес. Добавих от тях на EUR 114.58 преди дни. Сега са на EUR 121.50. За сега изглежда да съм хванал дъното :-)


Последната промяна е направена от Money на Сря Окт 13, 2021 7:51 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money (Admin) Сря Окт 13, 2021 7:34 pm

Що се отнася до Тесла, тя и другите производители на електромобили заслужават направо отделна тема. Но щом сме почнали тука...

Растежът е хубаво нещо, но и оценката има значение. За мене Тесла е все едно като Епъл с оценка $1tn през 2005 година. Съмненията ми идват от там, че Тесла е с по-голяма оценка от следващите 5-6 най-големи автомобилни гиганта. Та като казвам накъде да расте... ами нека Тесла да се оцени на 3х оценката на цялата автомобилна индустрия. Ама каква е логиката. Понеже не гледам чак толкова моментума, аз си задавам такива едни въпроси.

А също, за мене е окей да пропусна нещо, което ме съмнява. Просто различна философия на инвестиране.


ED написа:Няколко думи за Тесла. Знаеш че съм ПРО настроен, но се опитвам да бъда обективен.

Всяка високо растяща компания е смятана за много надценена в периода си на растеж. Ако се върнеш назад в историята ще видиш едни и същи коментари за амазон, нетфликс, майкрософт и т.н. Тесла не е изключение.

Отговорът дали е надценена / подценена е пред очите ни, въпросът е дали вярваме или не в растежа на компанията. Средно-годишния растеж е 50%! Та вярваш ли че ще продължи или НЕ?!?




За мене повечето от тези неща са спекулативни. През 2017 спорих с един друг пич, който също като мене е акционер в Гугъл. Той изтъкваше, че Гугъл са супер компания заради Waymo и other bets. Аз му казах, че Гугъл са си чисто в интернет реклмата и cloud computing и всичко друго е спекулация. Казах му и че съм в GOOGL защото само перспективата им в рекламата е достатъчна и тя генерира печалбите и растежа. Другото е готино и пожелателно, но не влиза в сметките ми, когато решавам да ли да hold-вам GOOGL (което аз все още правя).

ED написа: Аз лично смятам, че пред компанията има поне още 10-15 години (минимум) огромен растеж – автомобили; камиони; батерии; търговия с ток (енерджи дистрибютър); соларни покриви; лицензиране на software за автономно движение; автономни таксита (на принципа на юбър); Apps store в автомобилите; ……..


Та същата работа и с Тесла. Гледай какво правят, а не какво хипотетично може би ще направят... някога. Тези хипотетичните неща може и някой друг да успее да ги направи. Не се знае.

Това заглавие в FT от завчера показва какво и аз мисля:

Tesla: ‘full self-driving’ is self-defeating hype

https://www.ft.com/content/276c7446-3c5e-44d9-80b5-0f953e788b87
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money (Admin) Сря Окт 13, 2021 6:53 pm

Моята логика с китайските е по-различна. Ти гледаш от гледна точка на моментума. За мене пък китайците просто трябва по дефиниция да се избягват и има един куп причини за това. Изобщо, целият EM за мене е много спекулативен. Аз предпочитам да играя на сигурно, не да гоня краткосрочен тренд. С което не казвам, че други не го могат или не трябва да го правят.

***

За Китай специално, аз просто не вярвам в тяхната "система."

В другия форум бях пуска за тази книга. Според мен ако някой иска да купува китайско трябва първо да прочете книгата. И между другото книгата не е само за корпоративния ливъридж и пустеещите градове.

Убеден съм, че на китайското чудо му се вижда края, по същия начин както на японското му дойде края през 1989.

China's Great Wall of Debt: Shadow Banks, Ghost Cities, Massive Loans, and the End of the Chinese Miracle

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/1328846016?pf_rd_r=GDDWWTC0RX20QA3SHC1P&pf_rd_p=bf43cdae-d4e5-4a31-a95b-caa63b6046d7&pd_rd_r=90eedbf1-275d-4c59-8cdd-fe68d1b816ce&pd_rd_w=GfTkA&pd_rd_wg=ldLrY&ref_=pd_gw_unk

ED написа:Китайците са DEAD MONEY за дълго време (особено теха). Предполагам много инвеститори са се зарадвали на спадовете с надеждата да влизат на ниска цена – класика!!!
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Money (Admin) Сря Окт 13, 2021 1:04 pm

JPM току-що пуснаха отчета. Реакцията на пазара е доста muted... Една добра новина е, че загубите им от лоши кредити са намаляли и това им увеличава печалбата с $1.5bn печалбата. Разбира се, това е one-off и  няма как само по себе си да вдигне акцията.



Извън темата: забелязвам неудобството на форума, че последното мнение не е on top. Вчера си играх с найстройките и не намерих начин да променя това и още доста други неща. Бихме могли да правим нова NYSE тема всеки месец. Иначе ще стане ужас със скролването.
Money (Admin)
Money (Admin)
Admin

Брой мнения : 273
Join date : 10.10.2021
Местожителство : Belgium

https://nyse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

NYSE (daily chat) - Page 46 Empty Re: NYSE (daily chat)

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 46 от 48 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47, 48  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите