Инвестиции на борсата
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tesla и другите EVs

+3
svilen_k
pipbel
Money
7 posters

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Tesla и другите EVs - Page 4 Empty Re: Tesla и другите EVs

Писане by pipbel Чет Окт 28, 2021 2:00 pm

https://finance.yahoo.com/news/we-may-need-to-start-thinking-about-tesla-at-3-trillion-morning-brief-091138404.html

Eй такива като почнат да излизат по начесто и прайсекшън работата почва се вмирисва...

То и аз тогава да си мисля за xpev на поне 150-200 билки до 3г...що пък не, по реалистично отколкото фантастично ми се чини Cool

pipbel
Admin

Брой мнения : 419

Върнете се в началото Go down

Писане by svilen_k Чет Окт 28, 2021 8:35 am

Днес май ще видим обратната връзка, предвид резултатите на VW и guidance-а, който дадоха...

Money написа:Мисля, че това заслужава отделна тема  Tesla и другите EVs - Page 4 1f609

Забелязвам, че последните дни VOW кетереше паралелно с TSLA. И ми се струва, че при VOW нямаше някакъв особен VOW-specific катализатор.
svilen_k
svilen_k

Брой мнения : 5

Писане by Money Сря Окт 27, 2021 10:28 pm

ED, какво ще кажеш за Форд? Май инвеститорите не очакват да фалира... А те, Форд, се стягат да правят по милион батерии годишно.
Money
Money

Брой мнения : 921

Писане by Money Сря Окт 27, 2021 2:13 pm

Пип, обаче тези дето нищо не са произвали може и да произведат ;-)

За мене проблемът при Тесла е оценката им спрямо целият съществуващ пазар на коли. Аз не вярвам, че в бъдеще 50% от автомобилите по света ще са Тесла. Според мене оценката на Тесла до някъде е distort-ната от това, че в САЩ почти всички EVs са Тесла. Но в останалия свят не е така и дори американците дават призначи, че започват да купуват и други елекромобили, не само Тесла.

pipbel написа:ПС А като стана дума за опасенията на Мишо от тесла оценките - има и по зле, ето тия например не са произвели доколкото знам още нито 1 кола, щели да заместят мерцедеса, дрън дрън, ама пък капа им е по голям от на xpev (който пък е само 0.57 от тоя на NIO въпредки че вече ги изпревариха)...aбe лудница.

https://finviz.com/quote.ashx?t=LCID&ty=c&ta=0&p=w
Money
Money

Писане by pipbel Сря Окт 27, 2021 1:19 pm

pipbel написа:Китайската тесла....разширяват капацитета и изглежда идната година поне четвърт милион коли ще пласират.

Deliveries rising from just under 5,700 units to over 10,400 units in only 4 months highlights XPeng's rapid manufacturing ability and high demand, a theme that's expected to continue well into 2022.
Moving through Q4, XPeng is targeting new highs for deliveries as production capacity expands significantly - almost 50% higher than September's figures. The company believes that it can potentially reach 15,000 units/monthly by the end of the year, setting up a strong growth trajectory of ~60% or higher for deliveries for Q4 (~40,000 units or more), while planned expansion set the stage for 30,000/monthly unit rates at this time next year.
XPeng is valued quite attractively for its growth, with revenues up far above 200% this year; at 9x FY21 projected revenues of US$3.3 billion (assuming ~40,000 units in Q4), and ~5.6x FY22 revenues

ПС А като стана дума за опасенията на Мишо от тесла оценките - има и по зле, ето тия например не са произвели доколкото знам още нито 1 кола, щели да заместят мерцедеса, дрън дрън, ама пък капа им е по голям от на xpev (който пък е само 0.57 от тоя на NIO въпредки че вече ги изпревариха)...aбe лудница.

https://finviz.com/quote.ashx?t=LCID&ty=c&ta=0&p=w

pipbel
pipbel
Admin

Писане by pipbel Сря Окт 27, 2021 1:00 pm

Китайската тесла....разширяват капацитета и изглежда идната година поне четвърт милион коли ще пласират.

Deliveries rising from just under 5,700 units to over 10,400 units in only 4 months highlights XPeng's rapid manufacturing ability and high demand, a theme that's expected to continue well into 2022.
Moving through Q4, XPeng is targeting new highs for deliveries as production capacity expands significantly - almost 50% higher than September's figures. The company believes that it can potentially reach 15,000 units/monthly by the end of the year, setting up a strong growth trajectory of ~60% or higher for deliveries for Q4 (~40,000 units or more), while planned expansion set the stage for 30,000/monthly unit rates at this time next year.
XPeng is valued quite attractively for its growth, with revenues up far above 200% this year; at 9x FY21 projected revenues of US$3.3 billion (assuming ~40,000 units in Q4), and ~5.6x FY22 revenues
pipbel
pipbel
Admin

Tesla и другите EVs - Page 4 Empty Tesla и другите EVs

Писане by Money Сря Окт 27, 2021 11:12 am

Мисля, че това заслужава отделна тема Tesla и другите EVs - Page 4 1f609

Забелязвам, че последните дни VOW кетереше паралелно с TSLA. И ми се струва, че при VOW нямаше някакъв особен VOW-specific катализатор.
Money
Money

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Върнете се в началото

- Similar topics

Права за този форум: